18.2 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Shtëpia

Solucionet e Pastrimit – Shkak i Sëmundjeve Të Mushkërive

Dita e pazarit mujor shoqërohet gjithmonë me përpjekje të ethshme për gjetjen e duhur të solucioneve të pastrimit. Nga dëshira për të patur një higjenë...

Si të përgatisni nutella në shtëpi?

Kush nuk e ha nutellën?! Është një nga shijet e çokollatës më të preferuar nga të rriturit e fëmijët. Tani mund ta përgatisni edhe vet në...

Frigoriferi, 6 gabimet që nuk duhet bërë kurrë kur ngrini ushqimin

Të mbani gjithçka Frigoriferi është një pajisje e domosdoshme kur bëhet fjalë për kursimin e kohës dhe të parave, sepse ju lejon të largoni një...

Mushkëri për çdo shtëpi: Tri lule të cilat pastrojnë ajrin nga helmet, patjetër duhet t’i keni në dhomë!

Jo vetëm që janë të mira për përmirësimin e cilësisë së ajrit, por edhe eliminojnë helmet, avujt kimikë, mikrobet nga ajri, sporet e mykut,...

8 rregulla për të ruajtur djathin dhe gabimin që e bëjmë të gjithë!

1.Në kantinë apo në frigorifer? Me përjashtim të djathërave të freskëta, rikotës dhe mocarelës, kantina është vendi i përsosur për të ruajtur djathin, sepse ajo...

Para se ti zgjoni fëmijët tuaj nga gjumi

Para se ti zgjoni fëmijët tuaj nga gjumi, uluni përbri tyre për tre minuta dhe u lexoni me zë të ulët Ajetin Kursij dhe...

Aloe vera, bima e përfitimeve mjekësore

Aloe vera është një nga bimët që ka më shumë përfitime mjekësore në gjithë botën. Përdorimi i saj fillon që në kohërat antike. Ja disa...

5 gjërat që duhet t’i zëvendësojmë shpesh në tualet

Tualetin është e domosdoshme që ta mbajmë pastër, për të mos vënë në rrezik shëndetin tonë. Bakteret mund t’i marrim edhe nga furça e...

Sa shpesh duhet t’i pastroni jastëkët dhe gjësendet tjera shtëpiake

Sa e pastër është shtëpia juaj? Mundësitë janë se është më e papastër se ç’mendoni. Kjo sepse ‘Good Housekeeping’ ka zbuluar një listë me gjërat...

Reçel nga mjedrat

Përbërësit: • 2 kg mjedra • 1 kg sheqer • 1 limon Përgatitja: 2 kg mjedra i hidhni në kullore dhe i lani, duke e fundosur kulloren në ujë...

Të fundit