26.8 C
Pristina
Wednesday, July 24, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Shtëpia

Ja si mund ti përgatisni gështenjat në furrë

Nuk do të thotë se gështenjat e pjekura e të ngrohta mund t’i hash vetëm në rrugë. Edhe kur nuk kemi mjetet për ti...

Si të hiqni ndryshkun nga pajisjet metalike…

Nëse keni enë gatimi apo mjete të tjera të cilat janë prekur nga njolla ndryshku, ka një mënyrë se si mund ta zgjidhni lehtësisht...

Si të shmangësh dëmtimin e xhemperëve të vjeshtës?

Të gjithë kanë filluar t’i veshin xhemperët. Moti i ftohtë ka trokitur dhe veshjet tani janë më të trasha. Për fat të keq, një pjesë...

Si ta rregulloni shaminë e satenit? (Foto)

Shamitë e mëndafshit janë shumë elegante dhe e bëjnë cdo veshje shumë të veçantë. Ato janë elegante dhe në modë. Shkëlqimi i pëlhurës vërehet pa...

Përveç që e hijeshojnë shtëpinë, këto lule janë tepër të shëndetshme

Zakonisht njerëzit mbajnë lule në shtëpi për ta pasuruar dhe dekoruar hapësirën. Mirëpo, duhet të dini se lloje të caktuara të bimëve e përmirësojnë...

Si të mobilojmë shtëpinë me stil minimalist

Të pëlqen arredimi i veriut të Evropës ? Zbulo me ne si mund ta sjellësh brënda mureve të shtëpisë tënde. E bardha është ngjyra kryesore...

Hiqni mykun në banjë njëherë e përgjithmonë: Sprej natyral nga dy përbërës që nuk kushtojnë shumë!

Përfundimisht zgjidhja natyrale për problemin e madh dhe të mundimshëm.   Problemi i mykut në shtëpi apo në banesë nuk është as i këndshëm, as dukuri...

Aromë e keqë në tubat e shtëpisë suaj? Kjo recetë do ta eliminojë njëherë e mirë

Shpesh aromat e këqija mund të shfaqen në gypat e shtëpisë sonë. Në përgjithësi ato janë të pranishme për shkak të akumulimit të sedimenteve,...

Ja si të pastroni makinën tuaj si një profesionist

Ju mund ta pastroni makinën tuaj shpesh, por ju mund përfundoni me një makinë të ndotur në fund të ditës. Problemi më i madh...

Si të kurseni energji elektrike në shtëpi

Teksa shumë prej nesh mendojnë të bëhen më konservativë me përdorimin e energjisë, për të kursyer në faturat e tyre, ka nga ata që...

Të fundit