26.8 C
Pristina
Wednesday, July 24, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Shtëpia

Ndërpret gërhitjen dhe pastron ajrin: Këtë bimë duhet ta mbani në dhomën e gjumit!

Kjo bimë do të sjellë freski në shtëpinë tuaj dhe do ta pastrojë ajrin në dhomën e gjumit, sepse prodhon oksigjen gjatë natës Fjala është...

Si t’i largoni minjtë në mënyrën krejtësisht natyrale!

Shumica nesh kanë provuar në mënyra të ndryshme t’i largojnë minjtë nga shtëpitë e tyre, me shumë apo pak sukses. Po ju tregojnë recetën...

Heqja e këpucëve/ Më shumë se çështje tradite, është çështje shëndeti

Arsyeja e parë pse nuk duhet të hyni në shtëpi me këpucë është fakti që këpucët shkelin ngado kështu që janë një nga burimet...

Punët e shtëpisë dëmtojnë gruan njësoj si të tymosë 20 cigare në ditë

Kontakti me produktet e pastrimit të shtëpisë shkaktojnë dëm më të madh për mushkëritë e gruas, se po të tymoste 20 cigare në ditë. Studimi...

Shtëpi ekologjike më të bukur se kjo nuk keni parë…

Mund të keni parë shtëpi të bukura shumë, por kjo është fantastike për shkak se është ekologjike. Shtëpia është ndërtuar nga Kevin McCabe. Ai ka...

Xhinset, 10 rregullat që të durojnë sa më shumë

‘Good Housekeeping Institute’ ka përpiluar dekalogun për të shmangur që xhinset tuaja të preferuara të veniten dhe të shkatërrohen. Xhinset e preferuara Edhe pse mund të...

5 pajisjet shtëpiake të rrezikshme (nëse nuk pastrohen rregullisht)

Këto objekte mund të mbledhin mikrobet dhe kërpudhat që përfaqësojnë një rrezik potencial të ngjitjes Një sondazh alarmant britanik i kryer nga një shitës i...

Kjo pajisje është shkaku i faturave të “kripura” të energjisë, hiqeni qafe menjëherë

Vetëm karikuesit e telefonave shpenzojnë rreth 26 wat në ditë kur qëndrojnë në prizë pa u përdorur. Karikimi i laptopit është gjithashtu shpenzim energjie,...

Të pashëndetshme për konsumim, mirëpo në amvisëri bëjnë çudira: Si t’i përdorni pijet e gazuara çdo ditë!

Nëse keni shumë insekte në ndonjë dhomë apo në oborr thjesht qitni lëng të gazuar në tepsi dhe lëreni. Është e njohur që lëngjet e...

Çelni ngjyrën e flokëve me kamomil e limon

Ka një mënyrë për të çelur ngjyrën e flokëve pa shkuar te parukierja. Jo vetëm qe do të kurseni paratë por nuk do të dëmtoni...

Të fundit