6.4 C
Pristina
Friday, April 19, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Kuzhina

Tortë me gjalpe kikiriku dhe çokollatë

Kjo tortë është me të vërtetë një nga ëmbëlsirat më të mira e më të forta. Duket e vështirë, por është një recetë e...

KOKOS BAJADERA

Kjo recetë ju tregon se si përgatitet KOKOS BAJADERA. Më poshtë keni listën e gjërave që ju nevojiten për të përgatitur një KOKOS BAJADERA...

Kek i ftohte me biskota dhe cokollate

PËRBËRËSIT: 180 g biskota digestive100 g gjalpë500 g Philadelphia ne kuti75 g çokollatë të errëta15 g kakao pluhur100 g sheqer200 ml qumësht50 g (maizena...

Turshi

Mënyra e parë-5 litra ujë,5 filxhana kripë, 1 filxhan sheqer, 1 vinobran, 1 konzervans,1 filxhan esenci. Mënyra e dytë-(për speca të kuq) 5 litra...

Bakllavë e payndyrshme

Nevojiten: 1 kg.petë,gjysmë gote ujë,10 lugë sheqer,1 lugë kakao,200 gr.arra të bluara,4 lugë ermik,vaj ,1 limon. Sherbeti: 2.5 l ujë,2.5 kg.sheqer. Përgatitja: Në një...

Krofne të ëmbla

Nevojiten: 450 ml.qumësht,20 gr.tharëm buke,8 lugë sheqer,3 vezë,1 lugë ajkë 1 gotë e vogël lëng 1 kg. miell. Përgatitja: Në 200 ml. qumësht...

Gullash viçi

Nevojitet: 1 kg mish viçi,4 lugë vaj,200 g qepë ,2 thelbinj hudhër,3 karrota ,20 gram proshutë,60 gram selino,1 spec të kuq,60 gram rrënjë majdanoz,Gjethe...

Sandviç me mish peshku

Përbërësit: • 12 feta buke për tost• 1,5 decilitër ajkë• 150 gramë mish peshku ton nga konserva• 2 domate• 150 gramë kokrra misri• 1...

Biftek viçi me salcë kërpudhash

Përbërësit: * 300 gr biftek viçi * 50 gr kërpudha * 2 dl krem të ëmbël * 200 gr perime sipas dëshirës Udhëzime për përgatitje:...

Sarma me lakër turshi

Përbërësit e kësaj recete:Oriz,Qepë,Mish të grirë ose mish në copa të vogla,Pak majdanoz,Piper të zi, të kuq, (vegetë)Pak kripë,Vaj Përgatitja:I përzien të gjitha...

Të fundit