12.5 C
Pristina
Thursday, February 29, 2024

Biftek viçi me salcë kërpudhash

Më të lexuarat

Përbërësit:

* 300 gr biftek viçi
* 50 gr kërpudha 
* 2 dl krem të ëmbël
* 200 gr perime sipas dëshirës

Udhëzime për përgatitje:

• Rriheni mishin dhe së bashku me perimet vendosini në skarë

.

• Nxeheni tiganin dhe në një sasi të vogël uji vendosini kërpudhat e prera. Lërini të zihen derisa të zbuten.

• Kriposini dhe aromatizoni me piper dhe erëza.

Vazhdojeni edhe pak skuqjen dhe shtoni kremin e ëmbël.

• Hiqeni mishin nga tigani; së pari vendosini perimet, pranë tyre biftekun, pastaj derdheni salcën e kërpudhave.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit