5.9 C
Pristina
Monday, March 4, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Kuzhina

Tortë kinder buono

Përbërësit200 gr lajthi të coptuara10 të bardha vezësh15 lugë gjelle sheqer1 lugë uthull molle100 gr nutella ose tjeter lloj krem qokolade Përbërësit për fillin:...

Sheqerpare

Përbërësit:600 gram gjalpë,1 kilogram miell,11 të kuqe të vezëve1 të bardhë të vezës,200 gram sheqer Përgatitja:Miellit i shtohen 11 të kuqët e vezëve, 1...

Bakllava e shpejtë

Përbërësit: 2 vezë të plota e 3 të verdha vezësh,1 gotë vaj e 1 qumësht,afro 600 gr miell të situr dhe të përzier me1...

Bakllava me arra kokosi

Receta qe po ju paraqesim me poshte, eshte nje alternative shume e shijshme e Bakllavase tradicionale dhe e pershtatshme per te gjithe ata qe...

Receta për bakllava

Bakllavaja është një ëmbëlsirë shumë e njohur në vendet ballaknike dhe jo vetëm. Kjo ëmbëlsirë është e bërë me petë të mbushura me arra, (bajame,...

Rolle prej çokollate

Rolle prej çokollate eshte nje embelsire e thjeshte ne pregatitje dhe e pelqyer sidomos nga femijet, por jo vetem. Mund ta realizoni me rastin...

Bombica

Përbërësit700 gr keksa (biskota) te bluera500 gr qumsht250 gr margarin (gjalp)5 lug kakao ( luge te gjelles )500 gr kokos5 luge sheqer ( lug...

Ëmbëlsirë me fruta manaferra

Përbërësit 60gr biskota 2 ve 50g e sheqerit 1 lugë vanilje 150ml pana 300g e manaferrave të ngrira ne frigorifer 50 gr Gjalpë pak...

Torte e zezë

Kjo recetë ju tregon se si përgatitet torta e zezë. Më poshtë keni listën e gjërave që ju nevojiten për të përgatitur një tortë...

Torte me vishnje

Përbërësit Për kremin e kuq: 500 gr vishnje te kulluara nga kompoti5 dcl kompot vishnje2.5 dcl ujë150 gr griz150 deri 180 gr sheqer Kremi...

Të fundit