11.7 C
Pristina
Wednesday, April 24, 2024

Reagon deputetja pas djegies së xhamisë: Po të ishte djegur një kishë, nuk do mbetej pozitë e opozitë pa reaguar

Më të lexuarat

Deputetja e PDK-së nga ana e Drenicës ka reaguar përmes një statusi pas djegies së qëllimshme të xhamisë me histori 400 vjeçare, që gjendet në Vërbofc të Drenasit. Ajo ka kritikuar ashpër të gjithë politikanët si në pozitë si në opozitë që nuk reaguan aspak ndaj këtij akti vandal e shkatërrimtarë që i bërë historisë dhe kulturës shqiptare muslimane.

Ajo ka shkruar: “Jam shume tolerante dhe asnjeher nuk do te ndryshoj sa i perket bindjeve te mia fetare. Jam muslimane me shume miq e dashamire te krishter.
Pa dashte te keqkuptohem nje gje dua ta them:
Sikur te ishte djegur nje Kishe sot ne Kosove, te gjith spektri politik do te reagonte pa dallim pozite e opozite.
Xhamia ne Verbofc te Drenasit sot ne prag te muajit te shenjte te Ramazanit u dogj. Turp kush do qofte qe e ka bere nje veprim te tille. Kjo veper duhet te denohet!”

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit