14.7 C
Pristina
Monday, September 20, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Teknologji

Nokia 6300, vjen telefoni i dashur dhe i shumëkërkuar nga të gjithë, por tashmë më i bukur dhe me 4G

Nokia 6300 origjinal ka një vend të rëndësishëm në memorien e shumë njerëzve, falë modelit të tij të veçantë dhe për kohën, veçorive të...

Apple me plane për tu larguar nga Kina, prodhimi i iPhone të bëhet në Indi?

Apple thuhet se ka qenë në bisedime me shtetin indian dhe se këto bisedime kanë për qëllim zhvendosjen deri në një të pestën e...

Facebook dhe Google shtyjnë afatin e punës nga shtëpitë

Gjigantët e teknologjisë, Facebook dhe Google kanë thënë se do të lejojnë punëtorët e tyre të vazhdojnë punën nga shtëpitë deri në fund të...

10 veturat më të shtrenjta në botë

Tregu i veturave klasike nuk ka shfaqur shenja të ngadalësimit, përkundrazi është rritur. Super të pasurit janë bërë edhe më të pasur, e blerja e...

Vidhen gjysmë milioni llogari në aplikacionin Zoom

Më shumë se 500,000 fjalëkalime dhe detaje të llogarive për aplikacionin e video konferencave Zoom janë zbuluar në uebin e errët. Kiber-kriminelët janë duke shitur...

Si po e manipulojnë e censurojnë publikun Facebook, Google, Twitter, Youtube e Instagram

Nga Mitchell Feierstein, investitor, bankier dhe autor i Planet Ponzi: Si u futëm në këtë rrëmujë, çfarë ndodh më pas dhe si të mbroni veten....

Dobësia e Zoom: Mund të ju vidhen të dhënat e Windowsit

Zoom kohëve të fundit ka pasur një rritje enorme gjatë kohës së virusit COVID-19, si një mënyrë e lehtë për të biseduar me klientët,...

Dritat e pajisjeve teknologjike shkaktojnë pagjumësi

Dritat, duke përfshirë edhe ato të cilat ndriçojnë kompjuterët laptopë, smartphones dhe tableta, shpesh luajnë një rol kyç në shkaktimin e një gjumi të...

Facebook do t`i punësojë 1 mijë persona për t`u marrë me përmbajtjet e dëmshme

Më shumë se gjysma e vendeve të reja të punës që do të hapen nga Facebook, do të jenë të përqendruara në teknologji, me...

6 mënyra që mund ta trajnoni veten tuaj, për mos të vuajtur nga varësia prej mediave sociale

Varësia e mediave sociale është një pandemi që po përshkon botën e përparuar teknologjike. Një grup i ish-punonjësve të Facebook, Google dhe Apple kohët e...

Të fundit