2.5 C
Pristina
Friday, December 2, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Teknologji

Lëshohet me sukses në hapësirë sateliti i gjeneratës së re “Turksat 5B”

Sateliti i ri i Turqisë, “Turksat 5B”, u lëshua me sukses në hapësirë ​​në orën 06.58 me orën turke nga baza Cape Canaveral në Florida...

Whatsapp do të funksionojë edhe pa internet

WhatsApp do të sjellë një veçori të re që do t’i lejojë përdoruesit të përdorin aplikacionin pa internet. Do të thotë që përdoruesit e Android...

Ndodh edhe kjo, bien në gjithë botën Facebook, WhatsApp dhe Instagram

Facebook, WhatsApp dhe Instagram kanë rënë në të gjithë botën. Tre aplikacionet, të cilat janë të gjitha në pronësi të Mark Zuckerberg, prej disa...

iChild – Lojë për Sigurinë e Fëmijëve Online, t’i mësojmë të mbrohen nga rreziqet që hasin në internet

  Lojë ndërvepruese për të ndërgjegjësuar fëmijët nga rreziqet që hasin në internet. Loja është ndërtuar në kuadër të programit “Këshilluesit e vegjël për Sigurinë...

Facebook ndalon përmbajtjet e lidhura me talebanët

Platforma e rrjeteve sociale Facebook njoftoi se ka ndaluar llogaritë që u përkasin talebanëve, të cilët facebook i konsideron si organizatë terroriste dhe përmbajtjet...

SAMSUNG PREZANTON KUFJET E REJA ME VALË

Videot e fundit zbuluan modelin dhe ngjyrat e kufjeve të ardhshme wireless Galaxy Buds2. Gjithashtu vazhdojnë të zbulohen më shumë detaje rreth Samsung Galaxy Buds2,...

Turqia teston me sukses makinën e saj të parë fluturuese

Makina e parë fluturuese indigjene e Turqisë, e quajtur Cezeri, u testua me sukses në Stamboll, tha prodhuesi i saj të martën. Projektuar dhe prodhuar...

Vazhdon ‘lufta’ Twitter-Trump, media sociale mbyll një llogari që shpërndate postimet e ish-presidentit

Twitter ka pezulluar një llogari që shpërndante poste nga platforma e re e komunikimit të ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump. Një...

“Lucky Media” nga Gostivari edhe këtë vit ka digjitalizuar kohën e iftarit dhe syfyrit

Aplikacioni i krijuar nga “Lucky Media” në Gostivar jep mundësinë qytetarëve të disa shteteve të BE-së që në kohë reale të ndjekin kohën e...

Turqia teston me sukses motorin e parë hibrid për misionin hënor

Turqia ka testuar me sukses motorin e saj të parë hibrid që do të përdoret në Misionin Hënor, tha ministri i Teknologjisë dhe Industrisë...

Të fundit