-0.6 C
Pristina
Tuesday, January 31, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

KI News

2048 POSTIME
0 KOMENTET

Një tornado që është shfaqur në det jo larg bregut në Malajzi, ka shkatërruar mbi 50 shtëpi.

Një tornado që është shfaqur në det jo larg bregut në Malajzi, ka shkatërruar mbi 50 shtëpi. Tornadoja ka shkatërruar gjithçka që i ka dalë...

Marketet po manipulojnë me flamujt e origjinës së produkteve

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë në Qeverinë e Kosovës përmes një udhëzimi administrativ kishte obliguar subjektet afariste që të vendosin flamurin e origjinës së...

Aeroplani me një udhëtar

Një qytetar lituanez i cili fluturoi në Itali pas hipjes në një aeroplan u prit me një surprizë të këndshme, pasi ai ishte i...

Fshati ku askush nuk pi duhan

Megjithëse Greqia mbetet një prej shteteve me përqindjen më të lartë të duhanpirësve në Europë, në Kretë ekziston një fshat ky askush nuk tymos. Sipas...

Kush e shpiku ndryshimin e orës, dhe përse?

Parlamenti Europian, votoi pak ditë më parë në favor të heqjes së praktikë të ndryshimit të orës nga ajo standarde në kohën verore, duke...

Votuesja më e vjetër në Turqi, 107 vjeçe

Sukriye Ozbay është një 107-vjeçare nga Sanliurfa e Turqisë, megjithatë ajo shfrytëzoi dje të drejtën e saj për të votuar në zgjedhjet lokale. Në vendvotimin...

Papa Françesku: Leo Messi, pa asnjë lidhje me Perëndinë!

Lionel Messi i Barcelonës është një lojtar i madh, por nuk është Perëndi, tha Papa Françesku për televizionin spanjoll “La Seksta”, duke u detyruar...

Ofendoi myslimanët në rrjetet sociale, gjobitet i moshuari

Një 91-vjeçar, banor i qytetit Kristianstad të Suedisë, u gjobit me rreth 630 euro për fyerje të muslimanëve në rrjetet sociale. Gjykata në Kristianstad njoftoi...

Siri, 334 civilë të vrarë gjatë muajit mars

Rrjeti Sirian i të Drejtave të Njeriut (SNHR) njoftoi se 334 civilë janë vrarë në Siri muajin e kaluar. Në raportin e publikuar në lidhje...

Dallimi mes rebelimit dhe protestave

Imam Tahauiu në tekstin e doktrinës teologjike që mban emrin e tij thotë: “Ne nuk dalim kundër prijësve tanë dhe atyre që drejtojnë punët tona,...

Latest news