22 C
Pristina
Saturday, May 25, 2024

Si të mobilojmë shtëpinë me stil minimalist

Më të lexuarat

Të pëlqen arredimi i veriut të Evropës ? Zbulo me ne si mund ta sjellësh brënda mureve të shtëpisë tënde.

E bardha është ngjyra kryesore e design-it skandinav, në një zonë gjeografike ku orët e dritës janë shumë të pakta, e bardha është një zgjidhje gati e detyruar. Në të gjitha sfumaturat e saj, me shkëlqim dhe mat, ndihmon në shpërndarjen dhe amplifikimin e dritës natyrale.

Afër të bardhes ama, nuk mungon dhe e kundërta e saj, e zeza. Kjo mund të përdoret në të gjitha tonalitete e saj, nga me e hapura e deri te më e errëta, si për të vënë akoma më në pah të bardhën dhe ndriçimin e saj.

Stili nordik ose skandinav është gjithmonë më i dashuri nga të apasionuarit e mobilimit dhe jo vetëm.

Pastërtia e tij, e bën të përshtatshëm për shtëpitë moderne dhe shumë lehtë të personalizuar, për ta bërë perfekt për çdo shtëpi.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit