22 C
Pristina
Saturday, May 25, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Shtëpia

Banja do ju shkëlqejë pasi të përdorni këtë! Ja cili është pastruesi më i mirë..

Çdo zonjë e di se sa e vështirë është të mbash një shtëpi të pastër dhe të rregullt, por gjëja më e vështirë është...

Ja ku fshihen bakteret në shtëpinë tuaj…

Edhe pse të gjithë mundohemi që shtëpinë ta mbajmë të pastër, ekzistojnë disa vende të cilat janë të stërmbushura me baktere të cilat mund...

Si ti mbani rrobat gjithmonë të bardha pa përdorur klor

Çdo gjë e bardhë pas disa kohësh fillon e zverdhet, kështu që lind nevoja për të ditur disa marifete se si ti zbardhim ato...

Çfarë lulesh mund të hahen?!

Dekorative, por jo vetëm! Lulet janë të afta të nxjerrin në pah aroma dhe shije që ia vlejnë për t’u provuar. Varietet e luleve...

A e dini arsyen më të rëndësishme pse duhet të keni bimë Aloe Vera në shtëpinë tuaj?

Aloe Vera, është shumë e njohur për vetitë e saj medicinale. Ja disa përfitime të përgjithshme mjekësore: Sipas disa studimeve, aloe kontribuon në uljen e kolesterolit dhe...

Metoda më e mirë për të pastruar hekurin

Keni fundin e hekurit të djegur dhe nuk dini se si ta pastroni? Ekzistojnë mënyra shumë të thjeshta për të arritur që hekuri të jetë...

Cilën anë të folies së aluminit është mirë ta përdorni: Në njërën anë është mat, ndërkaq në të dytën shkëlqen

Folia ka përdorim të shumëfishtë. Përdoret çdo ditë, si për përgatitje të ushqimit ashtu edhe për ngrirje të thellë. Në shikim të parë të gjitha...

Më fal, por mos u përpiq të edukosh kur je i zemëruar

Të nderuar lexues e edukatorë! Kur ne merremi me edukimin e fëmijëve, ne kemi kryer detyrën më të mirë të cilën Allahu i Lartësuar e...

Çiftet e ushqimeve të fuqishme: Hani këtë me atë për të qenë më të shëndetshëm

Disa ushqime thjesht shkojnë bashkë – gjalpi i kikirikut dhe xhelatina, djathi dhe krakerët, bizelet dhe karotat. Por disa ushqime që shijojnë shumë mirë...

Me këto përbërës, myku i shtëpisë nuk është më një problem!

Ne jemi të ekspozuar vazhdimisht ndaj toksinave gjatë gjithë kohës dhe nuk jemi të vetëdijshëm për këtë.  Ka raste që nga myku i shtëpisë,...

Të fundit