14.7 C
Pristina
Monday, September 20, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Maqedoni

Pendarovski ngushëllon familjarët e viktimave nga zjarri në qendrën për COVID në Tetovë

"Ngushëllime për familjet dhe të afërmit e viktimave në tragjedinë e tmerrshme në qendrën për COVID në Tetovë. Të lënduarve u uroj shërim të...

Zjarri në qendrën për COVID-19 në Tetovë, Shqipëria dhe Kosova solidarizohen me Maqedoninë e Veriut

Zyrtarët e lartë të Shqipërisë dhe Kosovës kanë reaguar në lidhje me zjarrin në qendrën për COVID-19 në Tetovë të Maqedonisë së Veriut, që...

Lajmi fundit / Raportohet edhe për të vdekur nga zjarri në Spitalin e Tetovës

Ka shpërthyer zjarr i madh në Spitalin e Tetovës. Siç shihet në pamjet e publikuara flakët kanë kapluar qendrat me pacientë me COVID-19....

30 vite nga pavarësia e Maqedonisë së Veriut

Pas 30-vitesh pavarësi, Maqedonia e Veriut është anëtare aktive e NATO-s, duke përmbushur kështu njërin nga dy qëllimet strategjike të vendit, ndërkohë mbetet e...

Janë vaksinuar afër gjysma e qytetarëve të rritur në Maqedoni, bëhet thirrje që të vaksonihen edhe të rinjtë

Me ditën e 4 shtatorit me një dozë të vaksinës kundër Kovid-19 janë vaksinuar 44,6 për qind e popullatës mbi moshën 18 vjeçe. Gjithsej...

Pritjet e qeverisë së RMV-së për rritje ekonomike vlerësohen si joreale

Qeveria e Maqedonisë së Veriut beson se vendi ka nisur të rimëkëmbet në aspektin ekonomik, pasi ekonomia mori goditje të rëndë për shkak të...

Reisul Ulemaja takon përgjegjësin e DAP Gostivar

Në vazhdën e vizitave dhe takimeve të Kryetarit të Bashkësisë Fetare Islame Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetai nënvizojmë edhe një vizitë konstruktive...

Mesazh ngushëllimi nga BFI me rastin e vdekjes së h. Nazmi ef. Hoxha

“Të Allahut jemi dhe te Ai do të kthehemi”. Bashkësia Fetare Islame e Republikës së Maqedonisë së Veriut me dhimbje dhe pikëllim të thellë e...

Reisul Ulemaja dhe zv. Ministri i Shëndetësisë apelojnë për vaksinim masiv

  Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të RMV Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetai, të hënën më 30 Gusht 2021, priti zv. Ministrin për...

Për një vit të mbarë edukativo arsimor – mesazh nga Reisul Ulemaja i BFI

Dituria është vlerë shenjtë dhe më e shtrenjta e njeriut dhe gjinisë njerëzore në përgjithësi. Me te ngritemi lartë dhe i japim kuptim jetës...

Të fundit