21.3 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Maqedoni

Kurti: Kemi nevojë urgjente për zgjerim të BE-së agresioni rus po vazhdon në Ukrainë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është duke marrë pjesë në samitin e Bashkimit Evropian, që po mbahet në Shkup, kushtuar Planit të Rritjes për...

Plani i BE për rritje ekonomike mbledh liderët e Ballkanit në Shkup

Liderë rajonalë të Ballkanit Perëndimor dhe zyrtarë tjerë të lartë do të mblidhen të hënën, më 22 janar, në Shkup të Maqedonisë së Veriut,...

REISUL ULEMA PRITI DELEGACIONIN NGA KATARI

SHQIP- МКД – TUR REISUL ULEMA PRITI DELEGACIONIN NGA KATARI Më datë 11.12.2023 Reisul Ulema i BFI e RMV H. Hfz. Shaqir ef. Fetai priti delegacionin...

PËRKTHIMI I KURANIT ME ALFABETIN BRAJ

SHQIP- МКД – TUR PËRKTHIMI I KURANIT ME ALFABETIN BRAJ Bashkësia Fetare Islame siguroi tetë kopje përkthim të Kuranit Famëlartë të shkruar me alfabetin e specializuar...

REISUL ULEMA NË VIZITË URIMI ME DREJTORËT E BFI TE MUFTIU I RI Z. ADI MURTISHI NË STRUGË

SHQIP- MKD- TR REISUL ULEMA NË VIZITË URIMI ME DREJTORËT E BFI TE MUFTIU I RI Z. ADI MURTISHI NË STRUGË Më datë 18.12.2023 Kryetari i...

H.ISA EF. ISMAILI DEKOROHET NGA KOMISIONI PËR ÇËSHTJE FETARE PËR KONTRIBUTIN E TIJ NË SHPJEGIMIN E VLERAVE FETARE ISLAME

SHQIP- MKD- TR H.ISA EF. ISMAILI DEKOROHET NGA KOMISIONI PËR ÇËSHTJE FETARE PËR KONTRIBUTIN E TIJ NË SHPJEGIMIN E VLERAVE FETARE ISLAME Më 20.12.2023 Komisioni për...

AMBASADORI I ARABISË SAUDITE Z. FEJSAL EL GAZI EL HIFDHI NË VIZITË TE REISUL ULEMA

AMBASADORI I ARABISË SAUDITE Z. FEJSAL EL GAZI EL HIFDHI NË VIZITË TE REISUL ULEMA Më 11.01.2024 me të kthyer nga pjesëmarrja në Konferencës botërore...

Gazetarja Ivanovska: Ata që e përfytyrojnë veten intensivisht me ikona, peshkopë, priftërinj mos janë vrasës të fshehur pas besimit

Rrëmbyesit dhe vrasësit e çmendur të Vanja Gorçevskas (vajzës 14 vjeçe), ishin njerëz të cilët postonin rregullisht në profilet e tyre postime me kisha,...

OKB/ Maqedonia e Veriut votoi PËR armëpushim në Gaza

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së miratoi një rezolutë që bën thirrje për një armëpushim të menjëhershëm në Rripin e Gazës. Për miratimin e rezolutës...

REISUL ULEMA MORI PJESË NĒ SOLEMNITETIN E OSBE NË SHKUP

REISUL ULEMA MORI PJESË NĒ SOLEMNITETIN E OSBE NË SHKUP Më datën 06.12.2023 Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetai i shoqëruar nga Dr. Abdulkerim...

Të fundit