17.8 C
Pristina
Saturday, September 18, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Maqedoni

Qeveria e Maqedoisë: Do të vijnë ekspertë të huaj për të ndihmuar hetimin për zjarrin tragjik në Tetovë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut përmes një njoftimi njoftoi se “sot në mëngjes është konfirmuar mbështetja nga aleati i NATO-s, Gjermania, me të cilën...

Telegram ngushëllimi për tragjedinë në Tetovë nga Myftiu i Kosovës Naim ef. Tërnava

Me dhimbje e pikëllim mora lajmin për tragjedinë e mbrëmshme në spitalin e moduluar për Covid-19 në Tetovë, ku nga shpërthimi i zjarrit pësuan...

Pendarovski viziton spitalin modular të djegur në Tetovë

I pyetur nga gazetarët nëse do të kërkojë dorëheqjen e dikujt, Pendarovski theksoi se ai gjithmonë këmbëngul në përgjegjësi, politike apo morale, por tha...

Suedia dhe Çekia konsiderojnë se Maqedonia duhet t’i fillojë bisedimet për anëtarësim në BE

Ministrat e Punëve të Jashtme të Çekisë dhe Suedisë, Jakup Kulhanek dhe An Linde u shprehën se prioriteti për Suedinë dhe Pragën zyrtare gjatë...

Grubi: Kemi kërkuar ekspert nga vendet e BE-së për të zbuluar shkaqet e zjarrit

Zv. kryeministri Artan Grubi sot deklaroi se në mbledhjen e sotme të Qeverisë është vendosur që të kërkohet ndihmë nga vendet anëtare të BE-së...

Kim Mehmeti: Mos pyetni si u kall spitali i Tetovës – atë e kallëm të gjithë ne!

Nga Kim Mehmeti Ka raste kur fjalët nuk kanë asnjë kuptim, kur dhembja shkon përtej dhembjes dhe kur duhet t’i dorëzohemi asaj e ta ndjejmë...

Maqedoni: Në mesnatë skadon afati për shqyrtimin e Listës Zgjedhore

Deri në mesnatë qytetarët do të mund të shqyrtojnë të dhënat në Listën Zgjedhore, pas çka mund të parashtrojnë kërkesë për plotësim apo fshirje...

Zjarri tragjik në Tetovë, mblidhet sot me urgjencë qeveria e Zaev

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të mbajë sot një mbledhje urgjente gjatë së cilës do të diskutohet për zjarrin që ra në spitalin...

Bashkimi Evropian shpreh ngushëllime për tragjedinë në Tetovë

Bashkimi Evropian ka shprehur ngushëllime për tragjedinë e mbrëmshme në spitalin modular në Tetovë. Euro-ambasadori në RMV, David Geer, në një postim në Twitter shkruan...

Zjarri në spitalin në Tetovë, ishin konfirmuar gabime gjatë ndërtimit

Një shpërthim i zjarrit që ndodhi dje në Tetovë, ku mori jetën e 10 personave, ndërsa mbetën të plagosur edhe disa të tjerë. Zjarri shpërtheu...

Të fundit