11.8 C
Pristina
Saturday, December 2, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Maqedoni

Sa më larg të qëndroj Talat Xhaferi dhe asistenca e policisë që i ofrohet si mbështetje direkte Shaqir Fetait, aq më shumë do t’i...

Nga kjo katrahurë e shkatuar në BFI, sa më larg të qëndroj Talat Xhaferi dhe asistenca e policisë që i ofrohet si mbështetje direkte...

Ambasada e SHBA-ve vlerëson lartë angazhimin e Reisul Ulemasë për tolerancën ndërfetare

Të enjten më 02 Nëntor 2023, Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të RMV, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetai, në selinë e Rijasetit...

Reisul Ulemaja takoi Ambasadoren e Suedisë

Reisul Ulemaja takoi Ambasadoren e Suedisë Ambasadorja e Suedisë përcolli mesazhin se Suedia është një shoqëri e hapur, demokratike e besimeve të shumëfishta dhe citoi...

Inaugurohet xhamia e re në fshatin Sërbjan të Kërçovës.

Inaugurohet xhamia e re në fshatin Sërbjan të Kërçovës. Sot me datë 04.11.2023 Reisul Ulema, H. Hfz. Shaqir Ef. Fetai i shoqëruar nga sekretari i...

REISUL ULEMA PRITI AMBASADORIN E RI TË AUSTRISË NË SHKUP

REISUL ULEMA PRITI AMBASADORIN E RI TË AUSTRISË NË SHKUP Më 06.11.2023 Reisul Ulema i BFI e RMV H. Hfz. Shaqir ef. Fetai me bashkpuntorët...

Organizatat joqeveritare ju shkruajnë letër zyrtarëve qeveritarë për Palestinën

Organizatat joqeveritare nga Maqedonia e Veriut ju kanë shkruajtur letër krerëve qeveritarë për çështjen e Palestinës. Më poshtë e gjeni reagimin e plotë tē tyre: Duke...

Sumea Ramadani vetëm pse ka mbulesë i ndalohet hyrja në një Restorant në Shkup në pjesën maqedone të qytetit

“Dje rreth ores 13.30 ne lokalin A*B*C ne afersi te kopshit zoologjik un, me dy koleget e mia nuk u pranuam ne lokal shkak...

REISUL ULEMA I BFI TË RMV PRITI NĒ VIZITË AMBASADORIN E BE Z. DAVID GEER

REISUL ULEMA I BFI TË RMV PRITI NĒ VIZITË AMBASADORIN E BE Z. DAVID GEER

Ngjarjet në veri të Kosovës, Osmani kontakton Daçiqin

Ministri i Punëve të Jashtme, njëherë kryesuesi i OSBE-së, Bujar Osmani thotë se ka kontaktuar ministrin e Jashtëm serb, Ivica Daçiq, për të shprehur...

Shuhet shqiptari i shquar i Maqedonisë, i dinit dhe imanit

Kush ishte Nazmi Maliqi, ish/zv.ministër, një figurë e kompletuar dhe e respektuar Në mandatin parlamentar 1994 -1998 u zgjodh deputet në Parlamentin e Maqedonisë nga...

Të fundit