2.5 C
Pristina
Friday, December 2, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Shkencë dhe Teknologji

BlackBerry koncentrohet veç në biznese!

Kohë të vështira kanë ardhur për prodhuesin e telefonave BlackBerry, kompaninë Research In Motion.Ky ishte mesazh i qartë nga drejtori i ri i RIM,...

Android në Windows

Në faqet zyrtare të BlueStacks mund të shkarkohet beta e hapur e emulatorit të tyre të Androidit në Windows. Versioni i ri është shumë më...

Google Maps, pamje në 45 shkallë

Gjatë kësaj jave, Google ka filluar të lëkund imazhet më të reja të shërbimit të saj, Google Maps, duke u siguruar përdoruesve një pamje...

Mbi 30 milionë telefona me NFC

Vitin e kaluar shumë telefona të mençur mobil të cilët mbështesin teknologjinë e pagesave mobile, NFC, janë lansuar në treg, dhe tani një raport...

SHBA, shndërron fytyrën për 36 orë, bëhet tjetër njeri

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është bërë i mundur operacioni total i fytyrës së njeriut, i cili mund të cilësohet si rekordi i...

Aparat që peshon vetëm 11 gramë

Ky aparat është pak i ndryshëm nga të tjerët. Pra, është më i lehtë dhe më i vogël, shumë më i vogël. Ia vlen...

Fëmijët, burim informacioni internetin, jo median

TIRANË- Rreth 68 për qind e fëmijëve në kryeqytet kanë pranuar se interneti zë kohën më të madhe ditore të tyre. Sipas një sondazhi të...

Rrjet i ri në mur ?

Kompania japoneze Planex Communications paraqiti ruterin interesant pa tela për ata që kanë në dispozicion hapësirë të kufizuar jetese ose pune. Pajisja me emërtim...

Microsoft bllokon The Pirate Bay

Të gjithë përdoruesit e IM shërbimit Messenger të Microsoftit, në veçanti ata të cilët pëlqejnë të komunikojnë lidhjet në faqet e torentave, mbeten të...

nano-SIM pa pagesë nga Apple?

Apple sipas pohimeve i ka dërguar letër European Telecommunications Standards Institute (ETSI) në të cilin pa pagesë ofron teknologjinë e vet për kartelat nano-SIM....

Të fundit