20.4 C
Pristina
E hënë, 26 Korrik, 2021

Toshiba prezanton tre tabletët e linjës Excite

Më të lexuarat

Toshiba ka prezantuar tri modele të reja të tabletëve Android, të cilët janë pjesë e linjës së quajtur Toshiba Excite, që përfshijnë versionet me specifika të ngjashme që kanë ekran të ndjeshëm në prekje me 7, 10 dhe 13 inç.

Tabletët e rinj, Excite Android mbështeten nga procesorët me bërthamë të dyfishtë, NVIDIA Tegra 3 me kapacitet 1.3GHz, 1GB RAM dhe Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Karakteristikat tjera të tabletëve Excite përfshijnë edhe Gorilla Glass, portin mikro USB, mikro HDMI dhe kartelën mikro SD.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit