15.7 C
Pristina
E diel, 25 Korrik, 2021

Office në Symbian

Më të lexuarat

Shfrytëzuesit e smartphoneve me Symbian Nokia patjetër se i gëzoi me lajmërimin se Office Mobile është në dispozicion edhe për këtë platformë, e jo vetëm në Windows Phone.

Modelet me të cilat fillimisht do të jetë kompatibil aplikacioni janë Nokia 701, Nokia 700, Nokia 603, Nokia E7, Nokia X7, Nokia C7, Nokia Oro dhe Nokia C6-01. Do të mund të merret kryesisht përmes veglës Nokia Software Update drejtpërdrejte nga celulari, respektivisht përmes Nokia Suite në kompjuter. Shkarkimi nga Nokia Store do të mundësohet pas disa javësh. Shfrytëzuesit e Nokia N8, E6 dhe 500 Office-in mobil do të kenë mundësi ta shkarkojnë së shpejti.

Nokia 808 PureView do të shitet me Office kur të nis shitjen, publikuan nga Nokia. /Telegrafi/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit