20.4 C
Pristina
Thursday, June 20, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Shtëpia

Si të pastroni njollat nga librat

Librarinë shtëpiake, sidomos nëse është e vendosur në rafte të hapura, duhet ta pastroni rregullisht nga pluhuri. Letra është sikurse magneti dhe e tërheq...

10 erëza që rriten në ujë dhe mund të mbahen në shtëpi për një vit të tërë

Erëzat janë shumë të dobishme për shëndetin, kanë veti relaksuese si dhe janë thelbësore në përgatitjen e disa recetave të gatimit: për të gjitha...

Disa këshilla për t’i bërë veshjet tuaja të vjetra sërish të reja

Jemi gjithmonë në dilemë sa herë na duhet të ndryshojmë garderobën tonë për t’i dhënë asaj të tjera ngjyra, shije dhe nuanca të reja....

Çfarë mund të bëni me një shkop (magjik) kanelle

Kanella është një ndër erëzat më të përdorura në kuzhinë dhe kjo falë aromës dhe shijes fantastike që kjo dhuratë e natyrës ka. Por sot...

Këto 4 lule largojnë stresin

Nëse punon në një zyrë me orë të zgjatura, ndoshta përballë një kompjuteri apo pajisjeve të tjera elektronike atëherë duhet të mendoni që ambientit...

Si të pastrojmë aspiratorin e kuzhinës për 3 minuta

Aspiratori është një ndër vendet që mbledh më shumë baktere nga çdo vend tjetër për shkak të avujve të ngrohtë të ushqimit, pikave të...

Disa truke të vogla për një dyshek të pastër dhe jetëgjatë

Dyshekët janë një nga gjërat më të rëndësishme që do të keni ndonjëherë, sepse ato kontribuojnë në cilësinë e gjumit tuaj. E megjithatë, pse...

Harrojeni ndotjen e qytetit! Është shtëpia juaj ajo që po ju shkatërron mushkëritë

Ndotja e ajrit në natyrë shkakton 200,000 vdekje të hershme në SHBA dhe 40,000 në Britaninë e Madhe. Por ekspertët paralajmërojnë se cilësia e...

Ju duhet vetëm një qese çaji dhe ju kurrë nuk do të shihni ndonjë merimangë në shtëpi

Minjtë dhe merimangat mund të kthehen në problem për mijëra familje rreth globit. Shumë pronarë shtëpish u drejtohen profesionistëve për të zgjidhur këtë problem...

Mbrojtja e vetme më e mirë kundër mizave të frutave

Mizat e frutave janë të pashmangshme - sidomos në verë, kur prodhimet e freskëta janë të bollshme dhe gjithashtu preken më shpejt. Është pothuajse...

Të fundit