20.4 C
Pristina
Thursday, June 20, 2024

Banja do ju shkëlqejë pasi të përdorni këtë! Ja cili është pastruesi më i mirë..

Më të lexuarat

Çdo zonjë e di se sa e vështirë është të mbash një shtëpi të pastër dhe të rregullt, por gjëja më e vështirë është mbajtja e një banje përsosmërisht të pastër.

Nëse ju jeni një nga ato zonja ose vajza që doni ta keni banjën të pastër sa një farmaci atëherë më siguri që prireni drejt ilaçeve të cilatr janë shumë të forta në fuqinë e tyre zhgryerse. Por këto ilaçe të forta janë shumë të dëmshme për shëndetin tuaj. Prandaj ne sot po ju rekomandojmë një recetë të fuqishme e cila do e pastrojë banjën tuaj në mënyrë perfekte dhe gjithashtu nuk do ketë asnjë ndikim negativ mbi shëndetin tuaj.

Përbërësit:

Gjysëm gote sodë buke
Gjysëm gote uthull
Gjysëm kupe lëng limoni
5 litra ujë
Përgatitja:

Filloni duke miksuar ujin me sodën e bukës dhe më pas shtoni limonin dhe uthullën. Do vini re një reaksion kimik por mos u shqetësoni, prisni deri sa ajo të qetësohet dhe më pas mund ta përdorni pa u shqetësuar aspak dhe do shikoni që rezultatet janë të ngjashme me atë të pastruesve kimik.

Përdorimi:

Hidheni të gjithë përzierjen në një enë sprucuese dhe aplikoheni aty ku keni nevojë.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit