13.4 C
Pristina
Thursday, May 30, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Bote

Chavez kthehet në Venezuelë

Presidenti i Venezuelës Hugo Chavez ka njoftuar përmes llogarisë së tij në Twitter se është kthyer në Venezuelë pas ndërhyrjes kundër kancerit, që e...

Zirinovsky: S’ishte meteor, SHBA testoi një armë

Politikani rus i ekstremit të djathtë, Vladimir Zirinovsky pretendon se meteori që goditi dje Rusinë, në fakt ishte një test armësh nga Amerika. Autoritetet...

Vatikani përshpejton zgjedhjen e papës

Vatikani ka bërë të ditur se mbledhja e fshehtë e kardinalëve për zgjedhjen e papës së ri mund të nisë më herët se pritet....

Vritet kryetari i inteligjencës irakiane

Një sulmues vetëvrarës ka vrarë një zyrtar të lartë të ushtrisë irakiane dhe të paktën dy roje të tij. Autoritetet policore thonë se sulmuesi...

Kush është më i rrezikshëm: Irani apo Koreja e Veriut?

Presidenti amerikan Barack Obama, u zotua për të parandaluar Iranin nga zhvillimi i një arme bërthamore, e nëse është e nevojshme ai ka thënë...

Rusia goditet nga një meteor, rritet numri i të lënduarve afër 1000 (video)

(E permiresuar) Pas rënies së meteorit në rajonin e Çeljabinskut ndihma mjekësore iu nevojit 950 të lënduarve, duke përfshirë mes tyre edhe 159 fëmijë. Duam...

Banorët e disa vendeve u rebeluan kundër Shën Valentinit

Banorët e Indisë, Indonezisë dhe Pakistanit dolën në protesta kundër Ditës së Shën Valentinit. Në Indi të rinjtë fajësojnë "vulgaritetin perëndimor", i cili bie...

Qiproja para falimentimit dhe zgjedhje

Brukseli kritikon me zë të lartë se mbështetja e bankave qipriote do të thotë të shpëtosh banka që shërbejnë si lavatriçe për pastrimin e...

Policia kanadeze dhunon seksualisht kanadezet abrogjene

Policia kombëtare e Kanadës është akuzuar se ka dhunuar seksualisht grat dhe femrat e etnisë autoktone në këtë vend. Lajmi bëhet i dituar nga...

Anët e errëta të papëve të Vatikanit

Që prej ditës së hënë, kur Papa Benedikti XVI njoftoi se do të japë dorëheqjen më 28 shkurt, gazeta më e madhe në Gjermani...

Të fundit