0.9 C
Pristina
Friday, December 8, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Bote

Meksika me presidentin e ri

Enrike Nieto Pena ka fituar presidencën e Meksikës me 38 për qind të votave bazuar në rezultatet zyrtare paraprake. Mediat raportojnë se fitorja i...

KAPET BANDA SHQIPTARE E DROGES

Policia gjermane ka kapur një rrjet tregtarësh të heroinës që vepronte në Gjermani dhe në Zvicër. Pjesëtarët e bandës nga Shqipëria, Kosova dhe Gjermania,...

Gjermani, rrufeja vret 3 lojtare golfi

BERLIN-Tre gra kanë vdekur nga goditja e rrufesë në qytetin gjerman Korbach, kurse një tjetër është transportuar për në spital dhe është në gjendje...

Gjenevë: Mbahet takimi për krizën në Siri

Sot në Gjenevë të Zvicrës mbahet takimi i organizuar nga Kombet e Bashkuara, me synimin që të ndalet gjakderdhja 16 muajshme në Siri. I...

Vriten tri gra nga rrufeja

Tri gra kanë vdekur nga goditja e rrufesë në qytetin gjerman Korbach, kurse një tjetër është transportuar për në spital dhe është në gjendje...

Londrën e ‘pushtojnë” superveturat e pasanikëve arab

Kryeqyteti i Britanisë prej kohësh njihet si vendi ku pasanikët shkojnë për të shpenzuar paratë e tyre, por edhe për të ekspozuar pasuritë e...

Qipro viktima e radhës e krizës financiare

Kompania e vlerësimeve “Fitch” ka zhvlerësuar në nivelin më të ulët normën bazë të kreditimit në Qipro. Sipas parashikimeve të “Fitch” edhe vendi ishullor...

Klinton e Lavrovi takohen për Sirinë

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, dhe ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, janë takuar të premten në Shën Petersburg, në përpjekje për t’i...

Milioneri vret veten në sallën e gjyqit

Një milioner amerikan ka vrarë veten duke pirë një pilulë në sallën e gjyqit pasi trupi gjykues e shpalli fajtor për djegien e shtëpisë...

SHBA peshon sanksione ndaj Kinës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet të vendosin brenda të enjtes nëse do të imponojnë sanksione ndaj bankave dhe institucioneve financiare kineze, që pavarësisht...

Të fundit