1.2 C
Pristina
E premte, 16 Prill, 2021

Protestë kundër samtit të G8-ës

Më të lexuarat

Në Belfast të Irlandës Veriore ka pasur protestë masive kundër samitit të G8-ës.

Tubimi është organizuar nga Kongresi Irlandez i Sindikatave Tregtare.

Udhëheqësit e vendeve më të industrializuara të botës do të mblidhen në Irlandën Veriore të hënën, për një samit dyditor.

Kongresi Irlandez i Sindikatave ka thënë se janë një milliard njerëz që jetojnë në “varfëri ekstreme” anembanë botës, “për shkak të kapitalizmit perëndimor dhe politikave të G8-ës”.

Qindra policë janë kujdesur për situatën e sigurisë./bs/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit