10 C
Pristina
Friday, March 1, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Shqipëri

Kurti, edukatë politike nga Vlora

Albini hesht për Ramën, ky i fundit shkruan për Adem Jasharin Kryeministri Kurti është treguar fisnik duke mos pranuar të bëjë komente politike në Ditën...

Të avokosh Izraelin në një konferencë për raportet shqiptaro-turke

Zgjedhja jo diplomatike e një diplomati karriere… Në një konferencë me theks shkencor në kuadër të 100-vjetorit të marrëdhënieve shqiptaro-turke, mbajtur në Hotel Tirana, një...

Kritikë për analistë dritë shkurtë- Hoxhë Mustafa Tërniqi

Për analistët dritë shkurtër, servilët dhe antinjerëzorët të cilët interpretojnë dhe gjykojnë situatën në Palestinë pa ndjesi, pa arsye dhe me injorancë të theksuar. Armëpushimi...

I pabesueshëm dhe i frikshëm ky status…

Si dehumanizohet njeriu kur mbron Izraelin Një ndër qëndrimet më të pabesueshme në median shqiptare mbi atë që po ndodh në Gaza është ai i...

Vrasjet i ndjekin palestinezët edhe në Amerikë

Një 71 vjecar në SHBA masakron një djalë 6 vjecar palestinez me 26 goditje me thikë nën ndikimin e frymës anti muslimane anti palestineze Një...

Nga takimi shumë zyrtar me Ramën te takimi i punës me kancelarin Scholz – si u prit Kurti në Procesin e Berlinit në Tiranë...

Tirana të hënën ishte nikoqire e samitit të Procesit të Berlinit. Në kryeqytetin e Shqipërisë, u mblodhën kryeministrat e vendeve të BE-së dhe rajonit. Në...

Kurti takon Cleverly në Tiranë: Komuniteti ndërkombëtar duhet të dënojnë terrorizmin dhe sulmin e Serbisë ndaj Kosovës

Në kuadër të samitit të Procesit të Berlinit që po mbahet në Tiranë, Kurti, takoi Sekretarin për Punë të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar,...

Procesi i Berlinit në Tiranë, Rama kujton fjalën e pambajtur

Inisiativa e Merkelit sërish në diskutim, Vuçiç zgjedh Xi-Putinin Në Tiranë po mbahet samiti i rradhës i Procesit të Berlinit, ku Rama, mikëpritësi i lidërve...

Moment historik për Shqipërinë, mirëpret sot për herët të parë në rajon Samitin e Procesit të Berlinit

Shqipëria sot përjeton një moment historik në politikën e saj të jashtme. Tirana mirëpret sot për herë të parë në rajon dhe jashtë BE-së...

SHBA kërkoi nga Serbia të tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën, reagon Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje Serbisë të tërheqë forcat nga kufiri me...

Të fundit