10.3 C
Pristina
Wednesday, April 24, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Shqipëri

Dronët “Bayraktar” mbërrijnë në Shqipëri

Ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë, Niko Peleshi, ka njoftuar se dronët "Bayraktar", sipas tij të njohur për efikasitetin dhe teknologjinë e tyre të avancuar,...

Liderët ballkanikë mblidhen në Tiranë për planin e rritjes ekonomike

Në Tiranë të Shqipërisë, udhëheqësit e shteteve të Ballkanit Perëndimor dhe komisionari evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi, marrin pjesë në samitin rajonal mbi planin...

Ukrania, Rama tenton të shkundë Perëndimin: Po lufton dhe për ne!

Fjala e plotë e samitit ballkanik nën prezencën e Zelensky-t Kryeministri Rama përcolli mesazhe të forta mbështetjeje për Ukrainën në  një samit ballkanik në Tiranë, me...

Gaza dhe FETO, mesazhet e forta nga Ankaraja

Delikatesa e trajtimit të dy çështjeve nga dy udhëheqës miq Presidenti Erdogan vlerësoi qëndrimin e Shqipërisë në dy votime për Gazën në OKB kur tha...

Ftesë nga Berati për Xhaminë e Kuqe të Kalasë

Një monument që duhet vizituar(por që më parë duhet rindërtuar) DRTK Berat, përmes një fotoje, sjell në vëmendje një prej objekteve më të veçantë, të...

Qëndrimi i Ramës që ka shqetësuar Vuçiçin

Pretendimi i Presidentit serb mbi Serbinë si vendi ku ka lindur dëshira për paqja(!!!) Vuçiç e ka cilësuar si “rrënqethëse” deklaratën e kryeministrit shqiptar Edi...

Vizita e sekretarit amerikan në Tiranë – çfarë mesazhi dha Blinken e Rama për Kosovën dhe dialogun me Serbinë?

Të enjten për një vizitë disa orëshe në Tiranë ishte sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken. Pas takimeve që i pati në kryeqytetin shqiptar,...

Blinken këtë javë në Shqipëri, në fokus e ardhmja e Ballkanit Perëndimor dhe Evropës

Kryediplomati amerikan do të zhvillojë takime dypalëshe në Tiranë dhe më pas do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në Munich      Washington DC Kryediplomati amerikan,...

Mbrohet homoseksualizmi, do dënohet poligamia(?!)

Ligji i pritshëm, si e komenton një deputet e si një hoxhë Ndërsa mbrohet e deri promovohet homoseksualizmi, në emër të të drejtave të njeriut,...

Shqipëri, tubim dhe marshim në mbështetje të Palestinës

Në tubim u bë thirrje për ndalimin e luftës, ndalimin e masakrave, gjenocidit dhe spastrimit etnik, që, sipas organizatorëve, "po bëhen ndaj popullit palestinez...

Të fundit