15.2 C
Pristina
Monday, February 26, 2024
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

12758 POSTIME
0 KOMENTET

Është jashtë kontrollit, anija kozmike kineze që peshon 21 ton pritet të rrëzohet në tokë

Long March 5B, anija kozmike kineze që ka dalë jashtë kontrollit, pritet që të përplaset në tokë të shtunën. Anija hapësinore me shumë mundësi...

SHBA vazhdon të ndjekë raketën hapësinore kineze që doli nga kontrolli

Komanda e Forcës Hapësinore të SHBA-së njoftoi se një raketë hapësinore që i përket Kinës e cila ka dalë nga kontrolli pritet që të...

Akullnaja misterioze e zbuluar në Mars

Akulli besohet të jetë pikërisht nën sipërfaqen e Marsit, i cili mund të përdoret si burim uji. Një formacion i çuditshëm i akullnajave u zbulua...

Shefi i diplomacisë kroate nesër në Kosovë

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Integrimeve Evropiane i Kroacisë, Gordan Grliq Radman, të enjten do të qëndrojë për një vizitë zyrtare në Kosovë,...

Rama pas takimit me Varhelyin: Vizioni im mbetet Mini-Schengeni rajonal

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pas takimit me komisionarin e lartë për Zgjerimin dhe Fqinjësinë, Oliver Varhelyi ka thënë se vizioni dhe bindja e...

Reagon edhe Presidenca: Kosova nuk mund të garantojë lirimin me kusht për të akuzuarit në Hagë

Presidenca e Kosovës është deklaruar sot rreth kërkesës së Organizatave të Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët një ditë më...

Filloi mësimi plotësues për nxënësit që kanë ngecje në arritjen e rezultateve

Bazuar në vendimin e datës 20 prill 2021 të Ministrisë së Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), sot ka filluar mësimi plotësues për nxënësit...

Grafit me mbishkrimin UÇK në veturën zyrtare të ministres Gërvalla

Partia Socialdemokrate e Kosovës ka bërë të ditur se sot kanë vënë mbishkrimin UÇK në veturën zyrtare të ministres së Punëve të Jashtme, Donika...

Franca mes zërave për grusht shteti

Parisi po gumëzhin edhe një herë nga zërat lidhur me ambiciet politike të ushtrisë franceze, 60 vite pasi udhëheqësi simbol i Francës Charles de...

Maji përplot me pushime në të shtetit, kërkohet që urgjentisht të ndryshohet Ligji për Festat Zyrtare

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka thënë se sa më shpejtë që të jetë e mundur duhet të ndryshohet Ligji për...

Latest news