15.7 C
Pristina
Friday, May 27, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Uncategorized

Davos: Vuçiç fton Abazoviçin në “Open Balkan”

Sinjale se Mali i Zi mund t’i bashkohet Ballkanit të Hapur Udhëheqësit e Malit të Zi, Serbisë, Kroacisë, Kosovës, Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë u...

Në cilën dorë të vjen libri( Pamje nga Dita e Gjykimit) – Hoxhë Bekir Halimi

Në cilën dorë të vjen libriAllahu, i Plotëfuqishëm, thotë:( فَأَمَّا مَنْ أُوتِيَ كِتَابَهُ بِيَمِينِهِ فَيَقُولُ هَاؤُمُ اقْرَؤُوا كِتَابِيهْ إِنِّي ظَنَنتُ أَنِّي مُلَاقٍ حِسَابِيه فَهُوَ...

Senatori Murphy: Lidhje e pathyeshme mes Amerikës e Kosovës

Kryeministri Albin Kurti është takuar të enjten me senatorin Chris Murphy, me të cilin diskutoi për avancimin e mëtejmë të marrëdhënieve të veçanta ndërmjet...

Një ushtar e pyeti ushtarin tjetër i cili falte namazin:Pse po e lodh veten duke u falur pesë herë në ditë!?…

Një ushtar e pyeti ushtarin tjetër i cili falte namazin: O mik, në cilin shekull jetojmë? Pse po e lodh veten duke u falur...

Scholz rreth dërgimit të armëve në Ukrainë: Putini nuk na dha mundësi tjetër, ai vuri në rrezik paqen në Evropë

Duke sulmuar Ukrainën, Rusia ia ka mbyllur të gjitha rrugët vetës me Perëndimin, tha kancelari gjerman, Olaf Scholz. “Presidenti rus, Vladimir Putin nuk na dha...

Sot kancelari gjerman Scholz pret në takime të ndara Kurtin dhe Vuçiqin – tentativë për zhbllokimin e procesit të dialogut

Sot, më 4 maj kancelari gjerman Olaf Scholz do të pres në Berlin, në takime të ndara, kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti...

Erdoğan dhe Guterres riafirmojnë “objektivin e tyre të përbashkët” për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë

Kreu i OKB-së shprehu mbështetjen e tij për "përpjekjet e vazhdueshme diplomatike të Turqisë në lidhje me luftën në Ukrainë", duke theksuar se ai...

Turqia: Raporti i SHBA-së për të drejtat e njeriut, “i pabazuar”

Një deklaratë e Ministrisë së Jashtme e përshkroi raportin, të publikuar nga Departamenti amerikan i Shtetit të martën, si “të pavend” dhe tha se...

Teubeja në Ramazan – Hoxhë Bekir Halimi

Teubeja është detyrë e përhershme në ymrin e njeriut, për shkak të nevojës së përhershme që ka njeriu për te në këtë jetë, sepse...

Kategoritë e njerëzve në lidhje me mëkatet – Hoxhë Bekir Halimi

Pejgamberi, sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem, thotë:(( الصَّلَوَاتُ الخَمْسُ ، وَالجُمُعَةُ إِلَى الجُمُعَةِ ، وَرَمَضَانُ إِلَى رَمَضَانَ مُكَفِّراتٌ لِمَا بَيْنَهُنَّ إِذَا اجْتُنِبَتِ الكَبَائِرُ )) رواه...

Të fundit