10 C
Pristina
Friday, March 1, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Kuzhina

Metoda e thjeshtë dhe mjaft efektive për të zgjedhur shalqirin e duhur

Kur shkoni për të blerë shalqi, nuk e dini asnjëherë se cilin të zgjidhni? Nëse përgjigjja është po, në këtë artikull do të gjeni...

Nektarina, fruti që pastron gjakun dhe shëron sëmundjet

Përveç përdorimit në kuzhinë për përgatitjen e ëmbëlsirave të ndryshme, nektarina renditet edhe si një frut kurues. Në mjekësinë popullore përdoren nektarinat, të cilat...

Konsumimi i çajit sipas grupit të gjakut

Çaji është një nga pijet më të shëndetshme për organizmin e njeriut dhe më e këshilluara nga mjekësia popullore dhe jo vetëm. Por keni...

Gjashtë ushqimet që ju ngopin dhe ju dobësojnë njëkohësisht

Teksa dielli dhe vera mbërrijnë, të jesh në formë është gjëja e vetme që kemi në mendje. Nëse po mendoni të ndryshoni dietën dhe...

Borziloku, vlera shëndetësore të padiskutueshme

Kjo erzë verore, me një shije dhe aromë tepër pikante dhe të veçantë, duket se ka vlera ashtu sikurse populli ka besuar gjithmonë. Borziloku është...

Pse nuk duhet t’i konsumoni gjatë verës këto ushqime..

Gjatë sezonit veror është shumë e rëndësishme shmangia e disa ushqimeve, që jo vetëm ndikojnë keq në organizmin tonë, por edhe mund të bëhen...

Sa gjatë mund të ruani secilin lloj mishi në frigorifer dhe në frigorifer me ngrirje të thellë

Depozitimi i ushqimit sjell shumë pyetje dhe brengosje, aq më parë kur është fjala për produktet e mishit Çdo lloj mishi ka afatin e vet...

Për një mëngjes të shëndetshëm, ushqyes dhe të shijshëm

Të dilni nga shtëpia pa ngrënë mëngjes nuk do t’ju ndihmojë të humbni peshë. Njerëzit, të cilët zakonisht neglizhojnë mëngjesin, marrin më shumë kalori...

Omleta më e shijshme krematoze! (Video)

Bashkë me disa veprime të thjeshta do të bëni omletën më të mirë se kurrë më parë Omleta bën pjesë ndër racionet e parapëlqyera për...

Ushqimet pranverore që ju dobësojnë

Çdo fillim pranvere sfida mes zgjedhjes së ushqimeve të shëndetshme ose jo bëhet gjithnjë e më e egër sa më shumë afrohet stina e...

Të fundit