14.5 C
Pristina
Tuesday, April 16, 2024

Omleta më e shijshme krematoze! (Video)

Më të lexuarat

Bashkë me disa veprime të thjeshta do të bëni omletën më të mirë se kurrë më parë

Omleta bën pjesë ndër racionet e parapëlqyera për fillimin e ditës te shumica e njerëzve, sepse është e shijshme dhe jep energji për kryerjen e aktiviteteve të përditshme.

Kuzhinieri i famshëm britanik, Gordon Ramsay, ka zbuluar truqet për përgatitje të omëletës më të shijshme.

⦁ Vezët nga frigoriferi drejtpërdrejt qitni në tigan me gjalpë.

⦁ Do t’ju mjaftojnë tre minuta dhe e rëndësishme është që t’i zieni 30 sekonda në zjarr dhe pastaj për pak kohë hiqni dhe përzieni.

⦁ Përsëriteni procedurën tri herë dhe para se të përfundojnë qitni erëza dhe shtoni një lugë ajkë të thartë.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit