-0.6 C
Pristina
Tuesday, January 31, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Kuzhina

5 metoda natyrale kundër djegies – Qetësoni dhimbjet në shtëpi

Incidentet me djegiet e vogla, qoftë brenda në shtëpi apo ambiente të tjera janë ndër më të përhapurat dhe më të pakëndshmet. Nëse për djegiet...

Çfarë duhet dhe çfarë nuk duhet të konsumoni në mëngjes

Cilat ushqime të vijnë ndër mend kur mendon për mëngjesin? Zakonisht, një filxhan kos, një filxhan kafe dhe lëng i freskët portokalli plotësojnë pritshmëritë...

3 ushqimet që s’duhet t’i hani kurrë pas datës së skadencës

Çështja e sigurisë ushqimore është një ndër temat më të diskutuara sot për sot në industrinë e ushqimeve. Në qoftë se në shoqëritë e...

Bishtat e karrotave janë çudibërëse! Shihni çfarë mund të kuroni me to

Keni dëgjuar për barishtet e karrotave? Janë ato bishtat e gjatë që formojnë një mburojë të gjelbër mbi karrotë. Shumë prej konsumatorëve preferojnë t’i shkulin...

Ushqimet të cilat duhet ti hiqni nga frigoriferi

Margarina, salcat për sallatë, majoneza, produktet qumështore me përqindje të lartë të yndyrës, si dhe sallamet e ndryshme më së miri është të largohen...

Produktet që nuk njohin skadencë

Me ushqimet duhet të tregohemi gjithnjë të kujdesshëm. Megjithatë ka disa produkte të cilat nëse i ruajmë në kushte të përshtatshme, nuk skadojnë. Një ndër...

Këshilla për ushqimin e fëmijëve nga 6 muajsh

Futja e një ushqimi të ri për fëmijën është një moment delikat, por edhe i rëndësishëm që duhet përballuar me qetësi, durim e besim...

Zupa e Dukës – Receta e Ëmbël që Përgatitet Shpejt në Shtëpi

Zupa e Dukës, kështu mendohet të jetë emri i vërtetë i Tiramisusë, ëmbëlsirës kaq të dashur edhe nga shqiptarët. E mori këtë emër pikërisht në...

Nga dhimbjet e stomakut tek infeksionet e lëkurës, 3 pajisjet elektroshtëpiake që dëmtojnë rëndë shëndetin

Një studim britanik ka zbuluar se 71% e objekteve që i përdorim çdo ditë mund të jenë të rrezikshme nëse nuk i pastrojmë. Kjo...

Ç’të gatuajmë për drekë: Tavë kremoze me patate dhe kërpudha

Një gatim i shijshëm, i dashur nga të gjithë, domosdoshmërisht përmban patate. E tillë është natyra e patates, preferohet nga i madh dhe i...

Të fundit