11.9 C
Pristina
Sunday, December 3, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Lajme

Arrestimi i pjesëtarit të FSK-së në rastin e vrasjes së Liridona Ademaj-Murseli, ministri Maqedonci: Të gjithë të përfshirët në rast duhet të marrin dënimin...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, ka reaguar pas vrasjes së Liridone Ademaj-Murseli, e cila u vra më 29 nëntor. Ministri thotë se është i tronditur...

“Gaza duhet të mbetet palestineze”, thotë SHBA-ja pas raporteve që Izraeli dëshiron “tampon zonë”

Shtetet e Bashkuara kanë thënë se kufijtë aktual të Gazës duhet të respektohen, mes raportimeve në mediat izraelite që sugjerojnë se Izraeli dëshiron të...

Politikani serb, Sanduloviq: Vuçiq pret urdhrin nga Putin për të filluar luftën në Kosovë

Ish-kandidati për president të Serbisë, kryetar i Partisë Republikane, Nikola Sanduloviq, tha se presidenti serb, Aleksandar Vuçiq po pret urdhrin e presidentit rus, Vladimir...

Këshillat e BI-së, stafi akademik i FSI-së dhe ai i Medresesë “Alauddin” uruan Myftiun Tërnava

Këshilli i Bashkësisë Islame i Prishtinës, i Prizrenit, i Pejës, i Gjakovës, i Gjilan, i Drenasit, i Istogut, i Shtimes, i Obiliqit, i Dragashit,...

Rritet në 109 numri i palestinezëve të vrarë pas rifillimit të sulmeve izraelite në Rripin e Gazës

"Numri i të vrarëve ka shkuar mbi 100, ndërsa shumë të tjerë u plagosën që nga mëngjesi i së premtes kur Izraeli rifilloi bombardimet...

Bloomberg: Pse Netanyahu është i dështuar ndaj Hamasit

Rezistenca palestineze, me mbështetje tejet të fuqishme në popull Gazeta Bloomberg raportoi se flamujt e gjelbër të Hamasit u shpalosën mes të rinjve që mbanin...

“New York Times”: Më shumë se një vit Izraeli e dinte për planin e sulmit të Hamasit

Inteligjenca dhe sektori ushtarak izraelit e vlerësuan planin si imagjinar dhe si të vështirë për t'u zbatuar Izraeli kishte planin e detajuar të cilin e...

REISUL ULEMA PRITI AMBASADORIN E EGJIPTIT Z. HALID I AMARA

REISUL ULEMA PRITI AMBASADORIN E EGJIPTIT Z. HALID I AMARA Më 13.11.2023 Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetai priti ambasadorin z. Halid I Amara...

Myftiu Tërnava priti në takim kryetarin e KPM-së, z. Jeton Mehmetin

Prishtinë, më 1 dhjetor 2023 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, ka pritur sot në takim kryetarin e Komisionit të Pavarur...

Një e çmenduri e fundit sioniste me Gazën

Izraeli e ndan Rripin në zona të vogla për të "paralajmëruar" banorët për luftime Ushtria izraelite ka publikuar një hartë që e ndan Gazën në...

Të fundit