2.5 C
Pristina
Friday, December 2, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Kosovë

Roli i Hoxhallarëve në kauzën e popullit tonë

Islami vërteton faktin se mbrojtja e vendit dhe ruajtja e tij nga rreziqet e ndryshme është pjesë e fesë. I Dërguari i Allahut kur...

Daçiç akuzon FIFA-s për hipokrizi

Reagimi pas procedimit të Serbisë për “Kosovën” në dhomat e zhveshjes Kryediplomati serb Ivica Daçiç tha se Serbia si shtet nuk mund të reagojë ndaj...

Myftiu Tërnava vizitoi Myftininë e Shumenit të Bullgarisë

Prishtinë, më 27 nëntor 2022 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, bashkë me kryetarin e Dijanetit të Turqisë, dr. Ali ef....

Kosova pritet t’i kushtojë shtrenjtë Serbisë në Katar

FIFA pritet të ndëshkojë përfaqësuesen me “trajner” Vuçiçin FIFA ka nisur procedurën disiplinore kundër Federatës së Futbollit të Serbisë të shtunën për vendosjen e një...

Ka filluar takimi i nëntë i liderëve islamë ballkanik në Bullgari

Prishtinë, më 26 nëntor 2022 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, i shoqëruar nga kryeimami, Vedat ef. Sahiti, zv.kryeimami, Fatmir ef....

Kurti: Në pranverën e vitit të ardhshëm pritet njohja e ndërsjellë me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, që të kujton atë mes dy Gjermanive pas Luftës së Dytë...

Franca mbështet marrëveshjen për targat, kërkon zbatimin edhe të marrëveshjeve të tjera

Franca e ka mirëpritur marrëveshjen për targat e arritur mes Kosovës e Serbisë me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, të mërkurën në Bruksel. Ministria për Evropë...

Ish-ambasadori amerikan në Serbi, Kirby: Njohja e Kosovës nga Serbia dhe anëtarësimi në BE shkojnë paralelisht

Ish-ambasadori amerikan në Serbi, Michael Kirby vlerësoi se marrëveshja për targat, të cilën Kosova dhe Serbia e arritën të mërkurën në Bruksel, mund t’i...

Sekretari i Kryesisë së BIK, Ahmet ef. Sadriu priti një delegacion nga EBA

Prishtinë, 25 nëntor 2022 Sekretari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Ahmet ef. Sadriu, i shoqëruar nga shefi i kabinetit, Besim ef. Mehmeti, pritën...

Pas marrëveshjes për targat, senatori amerikan: Tani duhet vendime të vështira për të arritur marrëveshjen me njohje reciproke

Pas arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi lidhur me çështjen e targave ilegale, ka reaguar edhe senatori amerikan Chris Murphy. Ai në një postim në Twitter shkruan...

Të fundit