18.5 C
Pristina
E martë, 15 Qershor, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Rajon

Kryeministri malazez, Krivokapiq: Kam informacione se ishte përgatitur arrestimi im pas kthimit nga Beogradi

Kryeministri i Malit të Zi, Zdravko Krivokapiq njoftoi se kishte marrë informacione se si po përgatitej arrestimi i tij pas arritjes nga Beogradi, ku...

Akte fetare parapolitike !

Sot, në sy të popullit dhe në sy të institucioneve të Shtetit, u përdhunua dinjiteti shtetëror e moral i Kosovës.Ky është ortodoksizmi politik që...

Boshnjakët thonë se po punohet që qytetarët në shtetet e rajonit t’i kalojnë kufijtë vetëm me letërnjoftim

Një grup pune përfaqësuesish të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor takohen në Tiranë ku do të vazhdojnë bisedimet mbi një marrëveshje rajonale për kalimin...

Shtatë serbë deri më tani janë dënuar përjetësisht për masakrat në ish-Jugosllavi

Vendimi që dënon ish-komandantin e Ushtrisë së Republikës Serbe dhe kasapit të Ballkanit, Ratko Mlladiq me burg të përjetshëm është vendimi i shtatë i...

Merrte pa letra në Austri kushërinjtë dhe i paguante pak, shqiptari detyrohet t’u japë 155 mijë euro punëtorëve

Një gjykatë gjermane ka dënuar me burg një 41 vjeçar nga Kosova i cili akuzohet për ndihmë emigrantëve të paligjshëm. Mediat vendase bëjnë me dije se...

Me 15 qershor mbahet takimi i parë Kurti-Vuçiq

Të martën më 15 qershor do të mbahet takimi i parë mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në Bruksel. Deri...

BE: Nuk do ta ndjekim shembullin e dekretit të Biden në Ballkanin Perëndimor

Dekreti i presidentit të SHBA-së mbi zgjerimin e masave emergjente në Ballkanin Perëndimor, ka zgjuar reagimin e Bashkimit Evropian, i cili konfirmoi se nuk...

Dënimi i Mlladiç, ministri gjerman: Përgjegjësit e krimeve të luftës duhet të mbajnë përgjegjësi

Ministri gjerman i shtetit për Evropën, Michael Roth ka reaguar pas dënimit përfundimtar me burg të përjetshëm ndaj kriminelit të luftës, Ratko Mlladiç. Roth ka...

Vuçiq reagon pas konfirmimit të burgimit të përjetshëm të Ratko Mlladiqit: Serbë, mbajeni kokën lart!

Ish-komandanti i ushtrisë serbe në Republika Srpska, Ratko Mlladiq, është dënuar me burgim të përjetshëm nga gjyqi i Hagës, nën akuzën për gjenocid dhe...

Gruaja që fitoi betejën 20-vjeçare për rrënimin e kishës serbe, shtrohet në spital

Fata Orloviq, nga Konjeviq i Bosnjës dhe Hercegovinës, e njohur si gruaja që fitoi betejën 20-vjeçare për rrënimin e kishës serbe, u shtrua në spital...

Të fundit