2.5 C
Pristina
Friday, December 2, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Rajon

Situata në veri heq nga agjenda liberalizimin e vizave, e zhvendos më 30 nëntor

Propozimi për liberalizimin e vizave për Kosovën, i cili parasheh lëvizjen e lirë jo më larg se data 1 janar e vitit 2024, u...

Takim urgjent sot në Bruksel ndërmjet kryenegociatorëve, deklaratat e Kurtit në Prishtinë dhe kritikat për njëanshmërinë e Borrellit dhe Lajçakut  

Të mërkurën në Bruksel pritet të jenë kryenegociatorët, zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq nga Serbia në përpjekje për të gjetur në zgjidhje për...

Vuçiq, komunitetit serb në Kosovë: Ruajeni paqen

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se ka kërkuar nga përfaqësuesit politikë të serbëve nga Kosova që të ruajnë paqen dhe stabilitetin. Vuçiq u...

Zhgënjim dhe në NATO nga Kosova(dhe Serbia)

Stoltenberg: Të shmanget përshkallëzimi! Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Soltenberg, ka thënë se është i zhgënjyer që nuk është e mundur të zgjidhet mosmarrëveshja...

Kurti: Pse nuk pranova propozimin e BE-së për targat

Për kryeministrin e Kosovës, “fajin e ka” Borrell Kryeministri i Albin Kurti deklaroi se propozimi i Bashkimit Evropian për çështjen e targave ilegale serbe ka...

Price: SHBA-ja e zhgënjyer, Kurti dhe Vuçiq duhet të bëjnë lëshime për të mos rrezikuar paqen e fituar me dekada të vështira

WASHINGTON, DC - JUNE 09: A view of the State Department seal on the podium before Romanian President Klaus Iohannis and U.S. Secretary of...

Kurti nga Estonia flet për targat: Jam optimist, por qasja e Beogradit ishte shumë destruktive

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ndodhet për një vizitë në Estoni, ndërkaq nga atje duke folur për çështjen e targave tha se Qeveria e...

A po kërkon Greqia naftë në ujrat shqiptare?

Përgjigja e Tiranës zyrtare ndaj një pretendimi për shkelje të hapësirë tonë detare Tirana zyrtare mohon që Greqia po kërkon naftë në hapësirat ujore të...

Mediumi serb: Në 54 sekonda, Lista Serbe mashtroi serbët dhe u betua në Kosovën e pavarur

Në vetëm dy javë, Lista Serbe arriti të bëjë një kthesë të vërtetë ‘kopernikane’ të denjë për dramën e regjisorëve më të mirë të...

Mediat në Serbi shkruajnë për kthimin e deputetëve nga Lista Serbe në Kuvend – u betuan se do ta ruajnë integritetin territorial të Kosovës

Deputetët e rinj në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Listës Serbe sot pa paralajmërim morën pjesë në fillim të seancës së Kuvendit të...

Të fundit