-3.1 C
Pristina
Tuesday, February 7, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Shqipëri

Samiti në Tiranë, firmoset marrëveshja për roamingun BE-Ballkani Perëndimor

Pasi Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama priti një e nga një liderët e Bashkimit Evropian dhe ata të vendeve të Ballkanit Perëndimor në nisje...

Tirana mirëpret samitin e parë BE-Ballkani Perëndimor të organizuar në rajon, agjenda dhe temat kryesore

Tirana është gati për Samitin BE – Ballkani Perëndimor, i pari që do të zhvillohet në rajon. Kjo është një mundësi për të rikonfirmuar rëndësinë...

Rama: Nëse Vuçiç s’vjen në Tiranë….

Samiti i së martës, ja kush do mungojë nga udhëheqësit europianë Kryeministri Rama tha se nuk do donte që Vuçiç të bojkotonte Samitin e Tiranës,...

Amnistia fiskale dhe pasaportat e arta, përfaqësuesit e opozitës shqiptare ngrenë shqetësimin në PE

Nismat e qeverisë shqiptare për amnistinë fiskale dhe pasaportat e arta u ngritën si shqetësim nga përfaqësuesit e opozitës para euoparlamentarëve gjatë takimit të...

Xhubleta shqiptare bëhet pjesë e listës së Trashëgimisë Kulturore Jomateriale të UNESCO-s

Margariti tha se me përfshirjen në këtë listë xhubleta do të ketë të gjithë mbështetjen, “jo vetëm të institucioneve tona, por tashmë edhe të...

Për herë të parë pas 27 vitesh, Presidenti gjerman vizitë zyrtare nesër në Tiranë

Presidenti i Republikës Federale Gjermane, Frank-Walter Steinmeier, do të vizitojë nesër Tiranën. Steinmeier do të pritet në takim nga Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, ndërsa...

Si duhej të ishte titulli i këtij lajmi…

Edhe për dijeni të medias profane: i thuhet i “palarë” atij që lahet 5 herë në ditë Asgjë e re dhe e papritur: një personazh...

Hakerimi iranian, nis ndëshkimi në administratën shqiptare

Urdhërr-arreste për ata që ishin rojtarë të sistemit, ja emrat… Pas sulmit hakerues iranian mbi sistemin elektronik shqiptar, ia kanë behur ndëshkimet e para ndaj...

Ku e donte Hasan Prishtina, kryeqytetin e Shqipërisë?

Vizioni patriotik i shtetarit të Pavarësisë Mehmet Prishtina, nipi i Hasan Prishtinës deklaroi se ai kërkonte që Shkupi të ishte kryeqyteti i shqiptarëve. Në një intervistë...

A mund të kishte Shqipëria një mbret amerikan? Përgjigja diplomatike e Ismail Qemalit

Studiuesi Auron Tare sjell faktin e panjohur deri më sot Në ditën e Pavarësisë, studiuesi Auron Tare sjell një fakt të panjohur deri më sot...

Të fundit