-3.1 C
Pristina
Tuesday, February 7, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

9248 POSTIME
0 KOMENTET

Specializimi lë pa mjekë ambulancat

Ambulancat e Mjekësisë Familjare në Drenas dhe Suharekë kanë mbetur pa mjekë, pasi ata kanë fituar të drejtën e specializimit. Shkëlqim Hajdaraj nga...

Kinë, stuhia e rërës përkeqëson cilësinë e ajrit në Pekin

Stuhia e rërës ka goditur përsëri Pekinin, kryeqytetin e Kinës, duke çuar në një përkeqësim të madh të cilësisë së ajrit.Kjo është hera e...

Si është në të vërtetë të drejtosh anijet më të mëdha në botë?

Ndalimi me forcë është manovër e njohur për shumicën e shoferëve. Supozojmë se një rrezik paraqitet përpara automjetit në lëvizje, sigurisht shoferi do të...

Bill Gates synon të spërkasë pluhurin në atmosferë për të bllokuar diellin, por çfarë mund të shkojë keq?

Miliarderi Bill Gates po mbështet financiarisht zhvillimin e teknologjisë së errësimit të diellit që potencialisht do të reflektonte rrezet e diellit nga atmosfera e...

Përdoruesit kinezë djegin atletet Nike pasi kompania thotë se është ‘e shqetësuar’ për të drejtat e Ujgurëve në Xinjiang

Kompania sportive u përball me një reagim masiv dhe bojkot në platformën kineze të mediave sociale Weibo pasi lëshoi ​​një deklaratë duke theksuar raportet...

Turqia i dhuron 30 mijë vaksina Bosnjës

Një aeroplan nga Ankaraja u ul në aeroportin e Sarajevës, ku transpportoheshin 30 mijë vaksinat kinez, Sinovac, të cilat shteti turk ua ka dhuruar...

Al-Azhar dënon karikaturat në Britani që ofendojnë Profetin

Institucioni më i lartë fetar i Egjiptit thotë se ky akt "provokon" ndjenjat e dy miliardë muslimanëve KajroAl-Azhar, institucioni më i lartë i universitar musliman...

Pos Rusisë dhe Kinës, NATO ka identifikuar edhe një kërcënim të ri

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg foli për problemet me të cilat po përballet Aleanca – përmbytjet, fluturimet e nxehta në Irak, nëndetëset...

Gjërat që duhet t’i dini për vaksinën e AstraZenecas

Në total, Kosova do të furnizohet me 100.800 doza të vaksinës kundër koronavirusit të kompanisë britanike, AstraZeneca, që e ka zhvilluar në bashkëpunim me...

Nis vaksinimi masiv në Shqipëri

Në Shqipëri të dielën, më 28 mars, ka nisur vaksinimi masiv kundër sëmundjes së COVID-19, fillimisht në kryeqytet, Tiranë, ndërsa më pas do të...

Latest news