21.3 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

13883 POSTIME
0 KOMENTET

Kënga e policëve serbë, Sonja Biserko: Pse në Sanxhak

Sonja Biserko, presidente e Komitetit të Helsinkit për të Drejtat e Njeriut në Serbi, komentoi rastin nga Priboj të Sanxhakut në Serbi, aty ku...

Media në Prishtinë hap debatin: a po islamizohen emrat në Kosovë?

Dua Osmani lindi në ditën e fundit të majit 2020. Mbiemri mund t’i dallojë, por emrin e ndanë bashkë me 210 vajza të tjera...

Joseph: Një Serbi e madhe çon në krijimin e Shqipërisë së Madhe dhe anasjelltas

Afrimi i Edi Ramës dhe Alleksandar Vuçiqit nuk është “i shëndetshëm”, thotë Edward Joseph, ligjërues në Universitetin Johns Hopkins në Uashington.“Në fakt, duhet përkujtuar...

Fatima në këngën e policëve serbë: ç’ndodhi 29 vjet më parë

Nuk ka qenë e lehtë për boshnjakët e Sanxhakut në Serbi, që nga policë serbe, pikërisht të një zone si Priboj, të dëgjojnë prej...

Gjallërimi i riteve satanike në Shqipëri

Satanizmi përgjatë viteve ka fituar një reputacion në botë. I cilësuar tashmë si fe, shpesh është kthyer dhe si katalizator për krime të rënda. Përkundër...

Izraeli urdhëron rrëzimin e dhjetë strukturave palestineze në Bregun Perëndimor

Autoritetet izraelite kanë lëshuar urdhra për rrëzimin e dhjetë strukturave palestineze në Bregun Perëndimor të pushtuar, përfshirë një xhami, raporton Anadolu Agency (AA). Salah Fanoun,...

Tregon Sheh Sha’raui, kur isha në San Françisko më pyeti një orientalist

Tregon Sheh Sha’raui, kur isha në San Françisko më pyeti një orientalist. - A me të vërtetë çdo gjë që gjendet në Kuranin tuaj është...

O imam i xhamisë! Ke parasysh disa veprime që duhesh të bësh në xhaminë tënde

Fillimisht pranoni përshëndetjet tona, lus Allahun e Lartësuar t’ju dhuroj çdo të mirë në të dy botët. Je i respektuar dhe i nderuar si...

Turqia prezanton veturat elektrike në panairin më të madh në SHBA

Panairi më i madh në botë i arritjeve teknologjike, që tradicionalisht mbahet çdo vit në Las Vegas, do të presë këtë radhë nga 5...

Islamofobia drejt legalizimit

“Raporti Evropian i Islamofobisë 2020” ka hedhur dritë mbi përpjekjet për legalizimin e antiislamizmit në shumë vende të kontinentit, transmeton Anadolu Agency (AA). Raporti u...

Latest news