1.1 C
Pristina
Wednesday, March 29, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

9663 POSTIME
0 KOMENTET

Pfizer identifikon versione të rreme të vaksinës kundër koronavirusit

Kompania farmaceutike amerikane Pfizer ka thënë se ka identifikuar versione të rreme të vaksinës së saj kundër koronavirusit, në Meksikë dhe Poloni. Dozat janë konfiskuar...

Siria merr dërgesën e parë të vaksinave nga Covax

Siria ka marrë dërgesën e parë të vaksinave anti-Covid. Rreth 53,800 doza të vaksinës AstraZeneca do të mbërrijnë në qytetin e kontrolluar nga rebelët...

Osmani pas takimit me Maas: dialogu do rishqyrtim

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pas takimit me kryediplomatin gjerman, Heiko Maas ka deklaruar se temë themelore e diskutimit ka qenë sigurimi i vaksinave,...

Kundër korrupsionit vetëm me aktgjykime

Gjykata Penale në Shkup, i ka shqiptuar 30 ditë paraburgim ish-sekretarit të përgjithshëm të qeverisë Dragi Rashkovski, i dyshuar për shpërdorim të detyrës gjatë...

FSSHK e pakënaqur me vendimin e Qeverisë për ndarjen e mjeteve shtesë për punëtorët shëndetësor

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës, ka reaguar lidhur me vendimin e Qeverisë të datës 21.04.2021 me nr. të prot.09/08 në lidhje me...

Rusia urdhëron ushtarët të kthehen në baza pas stërvitjeve afër Ukrainë

Rusia ka urdhëruar komandën e saj ushtarake që të nisë kthimin e trupave në bazat e përhershme brenda shtetit, prej të premtes. Ky shtet ka...

Vietnam, ku po blihen barnat nga kompanitë e Kosovës?

Për të blerë medikamente mjekësore, Kompanitë e Kosovës shkojnë në të katër anët e botës, edhe në Australi, Japoni, Vietnam e Kore. Tregu i farmaceutikës...

Vuçiq në Banja Llukë: As që bie ndërmend të flasim për luftë

Serbia dëshiron raporte partneriteti dhe miqësie me Bosnje dhe Hercegovinën dhe entitetin e Republika Sërbskas, ka thënë presidenti serb, Aleksandar Vuçiq gjatë një vizitë...

Imazhe satelitore që tregojnë grumbullimet e ushtrisë në Rusi dhe Ukrainë

Fotografitë e publikuara më 20 prill tregojnë se si grumbullimin e pajisjeve ushtarake ruse në Gadishullin ukrainas të Krimesë dhe përgjatë kufirit mes Rusisë...

Mosmarrëveshja për Jerusalemin mund të anulojë votimet palestineze

Mosmarrëveshja për votimet në Jerusalemin Lindor mund të çojë në anulimin ose shtyrjen e zgjedhjeve të para palestineze pas më shumë se 15 vjetësh. Presidenti...

Latest news