12.7 C
Pristina
Monday, February 26, 2024
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

12759 POSTIME
0 KOMENTET

Samiti BE-Ballkani Perëndimor dhe çfarë më pas

Besueshmëria e BE-së si partner në rajon është në rrezik dhe kjo do të ketë pasoja strategjike për rajonin dhe BE-në, duke krijuar një...

FSK-ja merr ofertë nga SHBA-të për shkollim në programin e Marinsave dhe Sigurisë Kibernetike, konkursi hapet pas tri ditësh

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka bërë të ditur se kanë pranuar ofertë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës për shkollim në Akademinë Detare. Mehaj...

Nga sot, gjoba për çdo shofer që nuk vendos etiketa në targat serbe

Policia duke filluar nga dita e sotme do të gjobisë të gjithë drejtuesit e automjeteve, të cilët nuk do ta zbatojnë vendimin për vendosjen...

Gjuriç: Ka ikur koha kur shqiptarët ishin të vetmit që lobonin në Washington

Ambasadori serb në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Marko Gjuriç ka thënë se “ka kaluar koha koha kur shqiptarët ishin të vetmit që lobonin...

Japonia dhe Rusia do të vazhdojnë negociatat për marrëveshjen dypalëshe të paqes

Kryeministri japonez, Fumio Kishida tha se janë dakorduar me presidentin rus, Vladimir Putin për të vazhduar negociatat e tyre të paqes pas luftës mes...

Shtëpia 150-vjeçare osmane në Shkup në përpjekje për të mbijetuar, kërkohet restaurimi i saj

Shtëpia, e cila besohet të jetë ndërtuar në vitet 1870 ose 1880 në rajonin Gazi Baba në Shkup, ndodhet pranë Teqesë Rufai në këtë...

Borell: Bullgaria duhet të jetë më fleksibile për çështjen e zgjerimit të BE-së

Shefi i Diplomacisë së Bashkimit Evropian, Joseph Borrell deklaroi sot se Bullgaria duhet të jetë më fleksibile për çështjen e zgjerimit të BE-së drejtë...

Shqipëria shpall emergjencën energjetike

Qeveria e Shqipërisë mbajti, këtë të premte, një mbledhje jashtë rendit, pasi ka deklaruar emergjencën në furnizimin e energjisë elektrike. Në një deklaratë për mediat...

MASHTI ndalon tubimet zgjedhore në hapësirat e brendshme të shkollave

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka marrë vendim të ndalojë mbajtjen e tubimeve për zgjedhje në hapësirat e brendshme të shkollave. Sipas vendimit...

Një shqiptar në krye të projektit që do të transformojë politikat madhore të SHBA-së

Ish-bosi i kompanisë Google, Eric Schmidt ka zgjedhur shqiptaro-amerikanin, Ylli Bajraktarin në krye të Projektin Special të Studimeve Speciale (SCSO) që do të rekomandojë...

Latest news