13.3 C
Pristina
Sunday, February 25, 2024
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

12745 POSTIME
0 KOMENTET

Serbia fillon vaksinimet në kampet e migrantëve

Serbia filloi vaksinimin e popullsisë së saj migrante të premten për të frenuar koronavirusin nga përhapja në kampet e refugjatëve ku distanca sociale është...

Lajçakut i vazhdohet mandati si i Dërguar i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi

Këshilli Evropian mori vendimin që pritej. Për 17 muaj tjerë ia zgjati mandatin të Dërguarit Special për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Sipas vendimit diplomati sllovak në...

Ministria e Shëndetësisë thotë se kontigjenti i parë me 24 mijë doza të vaksinës AstraZeneca do të vijë së shpejti në Kosovë

Kontigjenti i parë me 24 mijë doza të vaksinave Astra Zeneca shumë shpejt pritet të arrijë në Kosovë. Kjo pasi që mekanizmi ndërkombëtar i krijuar...

Biden: Xi dhe Putin janë të mirëseardhur në samitin për klimën

Shtetet e Bashkuara kanë ftuar liderët e Kinës dhe Rusisë që të marrin pjesë në samitin global për ndryshimet klimatike, që do të mbahet...

32 të vdekur nga përplasja e dy trenave në Egjipt, dhjetëra të lënduar

Të paktën 32 persona kanë vdekur dhe mbi 60 të tjerë janë lënduar pasi dy trena pasagjerësh janë përplasur mes vete në Egjipt.Përplasja ka...

Rijaseti i BFI-së: Ramazani 2021 sipas protokolleve nga ministria e Shëndetësisë

Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame të RMV të enjten ka mbajtur një diskutimin rreth propozim programit të punës dhe aktiviteteve të Ramazanit 2021, transmeton...

Hetime ndaj një profesori rus që e mohoi Holokaustin

Në Shën Petersburg, qytetin e dytë më të madh të Rusisë, një profesor është nën hetim pasi ka mohuar publikisht Holokaustin. Gjatë një seminari,...

Kurti në Krushë të Madhe pyetet se a do t’i kërkojë përgjegjësi për Ukshin Hotin, Vuçiqit në dialog

Kryeministri Albin Kurti ka bërë homazhe në kompleksin memorial në Krushë të Madhe, teksa para mediave ka thënë se në dialog nuk do të...

Komuna e Mitrovicës merr vendim, “Kodra e Cërrnushës” kthehet në bazë ushtarake të FSK-së

Kuvendi Komunal i Mitrovicës sot ka marrë vendim që një prej kodrave më të larta në Mitrovicë, ‘Kodra e Cërrnushës’, e cila ka pamje...

Turqia i kërkon BE-së liberalizimin e vizave

Turqia i ka kërkuar Bashkimit Evropian të marrë veprime “konkrete dhe konstruktive” në lidhje me marrëveshjen për migrantët dhe liberalizimin e vizave. Liderët e...

Latest news