22.6 C
Pristina
Sunday, September 19, 2021

Izraeli rifillon sulmet ajrore në Gaza, 27 ditë pas vendosjes së armëpushimit

Më të lexuarat

Paqja mes ushtrisë izraelite dhe militantëve të grupit të Hamasit duket se ka marrë fund pasi Izraeli ka filluar sulmet ajrore kundër objektivave të Hamasit në Rripin e Gazës. Ky është sulmi i parë pas vendosjes së armëpushimit në 21 maj.

Ushtria izraelite tha se ata sulmuan me raketa zonat e armatosura të Hamasit në Gaza dhe qytetin jugor të Khan Younis në orët e para të së mërkurës. Këto sulme janë në shenjë hakmarrjeje për sulmet e kryera nga Hamasi më herët të martën.

Një zëdhënës i Hamasit, i cili konfirmoi sulmet izraelite, tha se palestinezët do të vazhdojnë të mbrojnë të drejtat dhe vendet e tyre të shenjta” në Jeruzalem./abcnews.al

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit