Tërmet 6.7 ballë në Indi, 6 të vdekur dhe 100 të plagosur

0
33

Së paku 6 persona kanë humbur jetën dhe 100 të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e një tërmeti të fortë me magnitudë 6.7 ballë, që goditi mëngjesin e sotëm shtetin indian të Manipur, mes Bangladeshit dhe Birmanisë.

Numri i viktimave dhe të lënduarve është ende paraprak, ndërsa mësohet se qendra e tij ka qenë 17 kilometër larg rajonit të Tamenlong.