Dallimet e shtëpive të Nurmagomedov dhe Mcgregorit, si nata me ditë

0
397

Boksieri e UFC-së, Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregori, janë në qendër të vëmendjes, pas betejës për mbrojtjen e titullit në UEF dhe kaosit që ka ndodhur pas përfundimit të ndeshjes në Las Vegas.
Së fundmi janë publikuar fotografi ku shihen shtëpitë e sportistëve në fjalë.

Derisa McGregori jeton në një vilë luksoze, Khabib jeton me familje në qytetin e vogël të Dagestanit. Ai jeton një jetë të mirë familjarëve, ku viziton shumë familjarët e tij gjithëandej. Pozita dhe pasuria e tij nuk e kanë bërë mendjemadh, por me modesti respekton dhe nderon të gjithë, ndërsa e kundërt është te kundërshtari i tij i cili sillet me mendjemadhësi dhe që të gjithë këtë e bënë për biznes.

Ndryshe, Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregori e kanë fituar vëmendjen e medieve botërore pas skandalit të shkaktuar ku kampet e të dy boksierëve u përleshen në Las Vegas pas përfundimit të meçit.