19.1 C
Pristina
Wednesday, May 22, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Kosovë

Studentët kërkojnë drejtësi për rastin “Kiçina”

Organizatat studentore të Universitetit të Prishtinës, kanë shprehur indinjatën dhe shqetësimin e tyre, lidhur me procedura dhe aktgjykimin e dhënë në rastin “Kiçina”. Ata...

LB: Çfarë fitojnë serbët në Kosovë t’u jepet shqiptarëve në Serbi

Lëvizja për Bashkim konsideron se dialogu për veriun është i pashmangshëm, mirëpo, sipas saj, kjo duhet të shfrytëzohet nga institucionet e vendit, dhe Kosova...

Strukturat paralele vetëm iluzion për serbët

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi ka thënë se Serbia më nuk mund të ketë institucione të saja në Kosovë dhe se koha e strukturave...

“Ilegalët” e veriut pohojnë se ende janë në pushtet

Krerët e strukturave paralele në komunën e Zveçanit dhe Zubin Potokut kanë demantuar deklaratat e të ashtuquajturit ministër për Kosovën në Qeverinë e Serbisë,...

Del në dritë Prishtina e vjetër (video)

Në përpjekjeke për të ndërtuar Prishtinën e re zbulohen gjurmët e “Çarshisë së Vjetër” të kryeqytit kosovar. Kroi në të cilin besohet se...

PDK ende s’e din kur do t’i mbajë zgjedhjet

Janë bërë më shumë se një muaj që kur Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike të Kosovës ka marrë vendim për mbajtjen e zgjedhjeve të...

Ndërkombëtarët kërkojnë nisjen e dialogut për veriun

Shtetet e fuqishme ndërkombëtare kanë vendosur që të rrisin presionin mbi institucionet e Kosovës për veriun. Burime ndërkombëtare kanë bërë të ditur për gazetën...

Për Kosovën s’ka rëndësi kush e fiton pushtetin në Serbi

Ramush Tahiri, këshilltar politik i presidentes Atifete Jahjaga, ka deklaruar se për Kosovën nuk ka aspak rëndësi se kush do ta formojë qeverinë e...

Unë u mundova ta vras Ibrahim Rugovën

Agim Hoti pretendon se është autor i dy tentim atentateve ndaj ish-Presidentit Ibrahim Rugova. Nga burgu i Dubravës, Hoti thotë se ata që bënë...

Austria ua vazhdon mandatin forcave të veta në Kosovë dhe në Bosnjë

Austria ua ka vazhduar sot mandatin forcave të veta ushtarake rezervë në Kosovë dhe në Bosnje, ka konfirmuar Ministria e Punëve të Jashtme e...

Të fundit