11.7 C
Pristina
Wednesday, April 24, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Kosovë

Zbulohet një krua nga shekulli XV para Teatrit Kombëtar

Zbulohet një krua para Teatrit Kombëtar i cili sipas llogaritjeve të para daton nga shekulli i 15-të. Punimet në sheshin  “Ibrahim Rugova” kanë...

Objektet fetare serbe mbesin nën përgjegjësinë e KFOR-it

Pavarësisht paralajmërimeve, sivjet nuk pritet të përmbyllet procesi i transferimit të plotë të përgjegjësive për ruajtjen e objekteve fetare serbe nga KFOR-i tek Policia...

Serbia po nxit konflikt etnik në Maqedoni

Faktorët politik dhe joqeveritar në Maqedoni theksojnë se Serbia po nxit konflikt etnik në Maqedoni. Ditëve të fundit mediat serbe përmes burimeve të larta...

Kosova ‘kopjon’ veset e Shqipërisë

Kosova duket se po “kopjon” veset e këqija të Shqipërisë. Edhe pse vendi vazhdon të përballet me papunësi të lartë, 45%, me një varfëri...

Kabashi kërkon rregullore për akustikën e xhamive

Këshilltari i LDD-së në Kuvendin Komunal të Prizrenit, Lulzim Kabashi, të premten gjatë seancës së legjislativit lokal ka kërkuar që në kuadër të nismave...

“Ngarkesat religjioze” lënë pa status diplomati Amir Ahmetin

Prishtinë, 27 prill – Amir Ahmeti është i vetmi nga kandidatët për ambasador që s’do ta marrë dekretin e presidentes Atifete Jahjaga. Pengesë i...

Mister ku shkuan 50 mijë euro?

Nëntë veterinerë të qytetit të Kamenicës po e padisin Kryetarin e kësaj komune, Shaip Surdullin, për borxh në vlerë mbi 50 mijë euro. Ata...

Kthehet Togu i FSK-së nga trajnimi në Turqi

Prishtinë, 26 prill - Nga Turqia sot u kthye Togu i FSK-së, ku nga 22mars deri më 26 prill mori pjesë në një trajnim...

LËVIZJA SERBE KËRCËNON KOSOVO 2.0

Në konferencën Share - organizator i së cilës është EXIT Festival, nga Novi Sadi - do të promovohet projekti që prezanton shtetin e Kosovës....

Qeveria ia dhuron AUK-ut 31 hektarë

Ministria e Arsimit, e Shkencës dhe e Teknologjisë e ka finalizuar memorandumin, të cilin pret ta nënshkruajë brenda pak ditëve me Universitetin Amerikan në...

Të fundit