10.7 C
Pristina
Monday, April 22, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Bote

Të dielën francezët votojnë për presidentin e ri

Presidenti francez Nikola Sarkozy ndeshet me një betejë të vështirë në garën me kandidatin socialist Francois Hollande. Në vazhdim, korrespondenti i Zërit të Amerikës...

Në Amerikë numri i muslimanëve gati u trefshiua pas 9/11, duke i tejkaluar Hebrenjtë

Sipas raporteve të fundit të regjistrimit të popullsisë në SHBA, feja Islame paraqitet feja me rritjën më të shpejtë dhe më të madhe nga...

Sondazhet nxjerrin Holland para Sarkozit

Anketat e fundit të opinionit sugjerojnë se presidenti francez Nikolas Sarkozi ka pak gjasa që të fitojë ndaj kandisatit socialist Fransua Holland në balotazhin...

Shtet i së drejtës dhe në Guantanamo

Këtë të shtunë (05.05.2012) merr fund pritja e gjatë e të mbijetuarve të sulmeve terroriste të 11 shtatorit dhe të afërmve të viktimave. Në...

KËSHILLI I EVROPËS: KRIZA EKONOMIKE PO FAVORIZON RACIZMIN

Kriza ekonomike ka favorizuar rritjen e racizmit dhe ksenofobisë, theksoi sot në një raport organi i luftës kundër racizmit në Këshillin e Evropës, që...

Parashikime mbi uljen e rritjes ekonomike në Angli

Përkeqësimi i gjendjes ekonomike në eurozonë, e ka bërë akoma më të errët perspektivën e rritjes ekonomike në Angli. Konfederata industriale në Angli...

Rusi: Bisedat me SHBA-në – afër dështimit

Ministri i mbrojtjes i Rusisë, Anatoli Serdjukov, thotë se negociatat me Shtetet e Bashkuara për mburojën e propozuar raketore në Evropë, janë afër “pikës...

KMG: Uzbekistani, Bjellorusia, Irani – shtete censore

  Komiteti për Mbrotjen e Gazetarëve thotë se autoritetet në Uzbekistan, Bjellorusi dhe Iran, janë në mesin e shteve udhëheqëse në botë për censurë...

Vdes kandidati gjatë fushatës elektorale

Raffaele Anastasi, 62-vjeç, kandidat për Kryetar Komune në Rizzicioni të Reggio Calabrias, është goditur nga një atak në zemër ndërsa po mbante një miting...

Kapet banda me kosovarë dhe të tjerë, dyshohet për 60 plaçkitje

Banda me shtetas kosovarë, maqedonas, turq e zviceranë dyshohet të ketë kryer rreth 60 plaçkitje por edhe delikte tjera Kapet në kantonin e Bernës...

Të fundit