5.3 C
Pristina
E mërkurë, 14 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Bota Islame

Egjipti dënon me burgim të përjetshëm ish-kryetarin e “Vëllazërisë Myslimane”, Mahmoud Ezzat

Egjipti dënon me burgim të përjetshëm ish-kryetarin e “Vëllazërisë Myslimane”, Mahmoud Ezzat Një gjykatë në Egjipt të enjten e dënoi me burgim të përjetshëm ish-udhëheqësin...

Rrugët e Kajros të ndriçuara me fenerë në vigjilje të Ramazanit

"Fenerët e Ramazanit", një nga simbolet më të rëndësishme të muajit të Ramazanit në vend, kanë zbukuruar ballkonet e shtëpive dhe rrugët edhe këtë...

Biden miraton pakon e parë humanitare, SHBA ndihmon me 235 milionë dollarë Palestinën

Administrata e Joe Bidenit planifikon të sigurojë të paktën 235 milionë dollarë ndihmë për palestinezët. Është planifikuar të vazhdojë financimi i agjencisë së Kombeve të...

1.5 milion ‘të gjithë të vaksinuar’ gati për të kryer umren gjatë Ramazanit

Sipas udhëzimeve të reja, duke filluar nga 1 Ramazani 1442 (13 Prill 2021), numri maksimal i pelegrinëve që mund të kryejnë Umren çdo ditë...

Katër ushtarë sirianë plagosën në sulmin izraelit në Siri

Izraeli sulmoi objektiva jo shumë larg Damaskut sot gjersa mbrojtja ajrore siriane veproi dhe rrëzoi një numër të madh raketash mbi periferitë jugore të...

Amerika tërheq trupat e mbetura luftarake nga Iraku

Shtetet e Bashkuara po tërheqin trupat e mbetura luftarake nga Iraku pas 18 vjetësh, sipas një deklarate të përbashkët sot nga qeveritë e të...

G20: Ekonomia botërore shfaq shenja të rimëkëmbjes

Po përmirësohet situata globale ekonomike, por kjo realizohet shumë ngadalë, para së gjithash, për shkak të pasigurisë dhe hendekut të madh mes ekonomive të...

Roja Bregdetare Turke shpëton 64 azilkërkues të prapësuar nga Greqia

Në nënprefekturën Dikili të rrethit Izmir janë shpëtuar 64 azilkërkues të prapësuar në ujërat territoriale turke nga Rojat Bregdetare Greke. Pas informacioneve të marra se...

Turqia dënon deklaratat e zv.ministrit të Jashtëm grek

Përmes një njoftimi për shtyp Ministria e Punëve të Jashtme ka dënuar “deklaratat e qëllimshme” të ministrit të Jashtëm Përplotësues të Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis...

Eni njofton zbulimin e naftës në Shkretëtirën Perëndimore të Egjiptit

Gjiganti italian i energjisë Eni njoftoi një zbulim dhe prodhim të ri të naftës në Koncesionin Jug-Perëndimor Meleiha, në Shkretëtirën Perëndimore të Egjiptit, rreth...

Të fundit