21.2 C
Pristina
Tuesday, July 16, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Bota Islame

Shefi i “Mossad”-it në Katar për të diskutuar propozimin mbi shkëmbimin e pengjeve

Kreu i "Mossad"-it, David Barnea ka udhëtuar në Doha të Katarit për të diskutuar mbi shkëmbimin e pengjeve mes Tel Avivit dhe Hamasit Kreu i...

Izrael, 11 persona humbin jetën nga ethet e Nilit Perëndimor

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se 153 pacientë janë diagnostikuar me ethet e Nilit Perëndimor në një shpërthim të vazhdueshëm. Shumica e pacientëve janë nga...

Letra fshikulluese: Pasojat e mbështetjes amerikane për Izraelin

Reagimi i ashpër i të dorëhequrve nga administrata e SHBA-së për shkak të Gazës Një grup ish-zyrtarësh të qeverisë amerikane pretendojnë se mbështetja e Uashingtonit...

Takimi i radhës mes Putin dhe Erdogan

Bashkëpunimi bërthamor, tema kryesore mes dy lidërve Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe homologu i tij rus Vladimir Putin u takuan të mërkurën për të...

Mos harroni! Mos u mësoni! – Statistika mbi gjenocidin në Gazza

Të mësohesh me krimin është krim! Zyra për informim përanë qeverisë palestineze në Gazza jep informatat më të reja në lidhje me gjenocidin të cilin...

Mjeku i liruar: Të burgosurit palestinezë vdesin në burgjet izraelite shkaku i torturës dhe neglizhencës mjekësore

Mohammad Abu Salmiya, drejtor i spitalit Al-Shifa, u bëri thirrje organizatave ndërkombëtare që merren me të drejtat e të burgosurve "të vizitojnë të burgosurit...

Malajzia dhe Indonezia të gatshme të dërgojnë forca paqeruajtëse në Gaza

Në deklaratën e tij në rrjetet sociale, kryeministri i Malajziës deklaroi se ka pasur një bisedë telefonike me presidentin e zgjedhur të Indonezisë, Prabowo...

Tjetër det me naftë në Arabinë Saudite

Zbulimet e reja të Aramcos në nëntokën e pasur Autoritetet e Arabisë Saudite kanë njoftuar se kanë zbuluar depozita të reja të pasura me naftë...

Palestina refuzon vendosjen e forcave të huaja në territoret e saj

"Asnjë prani e huaj në territoret e Palestinës nuk ka legjitimitet dhe vetëm populli palestinez vendos se nga kush do të drejtohet Palestina", tha...

Ulja e detyruar e një avioni izraelit në Turqi, refuzimi për t’i dhënë karburant

Zhvillimi i pazakontë që shpërfaq tensionin e madh mes dy vendeve Avioni i kompanisë izraelite El Al u përball me probleme të mëdha gjatë uljes...

Të fundit