2.5 C
Pristina
Friday, December 2, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Bota Islame

Deklarata përfundimtare e G20: Jemi të kënaqur nga Marrëveshja e Istanbul-it të ndërmjetësuar nga Türkiye dhe OKB

Deklarata potencoi se përdorimi i armëve bërthamore është i papranueshëm dhe bëri thirrje se "Zgjidhja paqësore e konflikteve është jetike. Epoka e ditës së...

Lajm i rremë për “tjetër sulm terrorist” në Istanbul në mediat e rajonit

Djegien e disa veturave në Istanbul, mediat e rajonit e kanë paraqitur sonte si sulm të ri terrorist, duke u thirrur në një profil...

Tri vetura shpërthejnë në Stamboll

Tri vetura raportohet se kanë shpërthyer në Stamboll.Mediat turke kanë raportuar se tri vetura kanë shpërthyer në lagjen Fatih të Stambollit në Turqi, por...

Djaloshi musliman 11-vjeçar shënoi rezultatin më të lartë të IQ-s, duke mposhtur Ajnshtajnin dhe Hawking

Një nxënës i Leeds-it, të Anglisë, shënoi rezultatin më të lartë të mundshëm në një test Mensa – duke mposhtur Albert Ajnshtajnin...

Ushtari izraelit vret një shtetas izraelit duke menduar se ishte palestinez

Sipas lajmit të Organizatës Publike të Transmetimeve Izraelite (KAN), ushtari izraelit qëlloi një banor izraelit "i cili dyshohet se ka sulmuar" në një...

Presidenti i Azerbajxhanit viziton për herë të parë Shqipërinë

Për herë të parë Shqipërinë e viziton sot Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev. Ceremonia shtetërore do të zhvillohet në Pallatin e Brigadave, ndërsa është parashikuar...

Presidenti palestinez: Netanyahu nuk beson në paqe, por ne duhet të punojmë me të

"Unë e njoh Netanyahun një kohë të gjatë dhe kam punuar shumë me të. Ai është një njeri që nuk beson në paqe. Ai...

Erdoğan takohet me Biden-in në margjinat e Samitit të Liderëve të G20 në Indonezi

Presidenti i Türkiye-s, Recep Tayyip Erdoğan ka zhvilluar një takim me homologun e tij amerikan, Joe Biden, në Indonezi, për të diskutuar çështjet dypalëshe...

Policia turke: Ç’ka rrëfyer 23-vjeçarja sulmit në Stamboll

1200 kamerat që çuan në arrestimin e autores nga Siria Një hetim i policisë turke ka vërtetuar se terroristja që kreu sulmin në Stamboll ka...

Altun: Sulmet terroriste, rezultat i mbështetjes së disa vendeve ndaj organizatave terroriste

"Komuniteti ndërkombëtar duhet të dijë se sulmet terroriste ndaj civilëve tanë janë rezultat i mbështetjes direkte dhe indirekte të disa vendeve ndaj organizatave terroriste",...

Të fundit