11.7 C
Pristina
Wednesday, April 24, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Shqipëri

Kreshnik Spahiu: “Ambasadori amerikan 2 ditë në Shqipëri flet shqip, Janollatos 24 vjet flet greqisht”

Konferenca e parë për mediat e ambasadorit amerikan, Donald Lu, ka habitur shumëkënd. Në statusin e tij në FB kryetari Aleancës KuqeZi Kreshnik...

Nipi i diktatorit Enver Hoxha kapet me 100 kg kokainë

Një laborator prodhimi dhe përpunimi droge është zbuluar nga policia ditën e djeshme. Në pranga kanë rënë 8 persona, mes tyre dy kolumbianë. Burime...

Shqipëri-Kosovë, marrëveshje bashkëpunimi në sektorin e shëndetësisë

2 ministrat të Shëndetësisë së Shqipërisë dhe Kosovës kanë konfirmuar marrëveshjen e bashkëpunimit në këtë sektor. Konkretisht kjo marrëveshje në marrjen e shërbimit të...

Kuvajti i dhuron 450 mijë dollarë Institutit Shqiptar të Jetimëve

Ambasadori i Kuvajtit në Shqipëri, Najib Abdulrahman Al-Bader i ka dorëzuar sot një shumë prej 450 mijë dollarësh Institutit Shqiptar të Jetimëve, si pjesë...

Shqipëria dhe Italia s’kanë kërcënime, por nuk i përjashtojnë sulmet terroriste

Ministrat e Brendshëm, Saimir Tahiri dhe Anxhelino Alfano thanë se po punojnë shumë ngushtë mes tyre dhe me tërë Ballkanin Perëndimor kundër çdo shfaqejeje...

Shëngjin, bie në rrjetë peshkaqeni 5 metra i gjatë

Peshkatarët e Shëngjinit mesa duket gjatë peshkimit të mbrëmshëm kanë qënë me fat pasi në rrjetën e tyre ka një peshkaqen rreth 5 metra...

Nishani-Thaçi: Marrëdhëniet e Shqipërisë me Kosovën, të jenë model në rajon

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, priti sot në një takim Zëvendëskryeministrin e parë dhe Ministrin e Jashtëm të Republikës së Kosovës,...

Redi Shehu : Të ndahet terrorizmi dhe Islami

Në debatin që po mbahet në Klan TV, për temën : A na kërcenon terrorizmi Islamik?, ku pjesëmarrës është edhe islamofobi Ben Blushi, i...

Zënkë në bilardo , plagosen 5 persona

Pesë persona mbetën të plagosur mbrëmjen e së mërkurës në Vlorë. Policia e këtij qyteti sqaroi se si rezultat i një konflikti të ndodhur në...

Besimtarët myslimanë dhurojnë 16 mijë euro për Kardiokirurgjinë e fëmijëve

Shërbimi i Kardiokirurgjisë në Pediatrinë e QSUT-së do të ketë shumë shpejt një komplet të ri dhe bashkëkohor instrumentesh për operacione të specializuara të...

Të fundit