15.5 C
Pristina
Friday, May 24, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Shqipëri

Kuvajti i dhuron 450 mijë dollarë Institutit Shqiptar të Jetimëve

Ambasadori i Kuvajtit në Shqipëri, Najib Abdulrahman Al-Bader i ka dorëzuar sot një shumë prej 450 mijë dollarësh Institutit Shqiptar të Jetimëve, si pjesë...

Shqipëria dhe Italia s’kanë kërcënime, por nuk i përjashtojnë sulmet terroriste

Ministrat e Brendshëm, Saimir Tahiri dhe Anxhelino Alfano thanë se po punojnë shumë ngushtë mes tyre dhe me tërë Ballkanin Perëndimor kundër çdo shfaqejeje...

Shëngjin, bie në rrjetë peshkaqeni 5 metra i gjatë

Peshkatarët e Shëngjinit mesa duket gjatë peshkimit të mbrëmshëm kanë qënë me fat pasi në rrjetën e tyre ka një peshkaqen rreth 5 metra...

Nishani-Thaçi: Marrëdhëniet e Shqipërisë me Kosovën, të jenë model në rajon

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, priti sot në një takim Zëvendëskryeministrin e parë dhe Ministrin e Jashtëm të Republikës së Kosovës,...

Redi Shehu : Të ndahet terrorizmi dhe Islami

Në debatin që po mbahet në Klan TV, për temën : A na kërcenon terrorizmi Islamik?, ku pjesëmarrës është edhe islamofobi Ben Blushi, i...

Zënkë në bilardo , plagosen 5 persona

Pesë persona mbetën të plagosur mbrëmjen e së mërkurës në Vlorë. Policia e këtij qyteti sqaroi se si rezultat i një konflikti të ndodhur në...

Besimtarët myslimanë dhurojnë 16 mijë euro për Kardiokirurgjinë e fëmijëve

Shërbimi i Kardiokirurgjisë në Pediatrinë e QSUT-së do të ketë shumë shpejt një komplet të ri dhe bashkëkohor instrumentesh për operacione të specializuara të...

Vetëvritet pronari i lokalit ku Kostadin Xhuvani vrau 4 persona

Njëri nga pronarët e lokalit “Ante Grand” në Tiranë, ku ndodhi vrasja e katërfishtë për të cilën është arrestuar Kostandin Xhuvani, i ka dhënë...

13-vjecarja abuzohet seksualisht, 7 muajshe shtatzënë

KORCË-Një e mitur 13-vjecare ka mbetur viktimë e abuzimit seksual nga një 19-vjecar, nga i cili sot pret një fëmijë. Denoncimi për djalin është...

Rama: Qytetarëve, denonconi korrupsionin online!

Kryeministri Rama nëpërmjet një statusi në Facebook fton qytetarët të denoncojnë çdo rast korrupsioni që ndeshin në jetën e përditshme, që Shqipëria të marrë...

Të fundit