19.1 C
Pristina
Wednesday, May 22, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Shqipëri

Deputetët bëhen bashkë pro Zhitit, dhe kundër Kishës dhe…Sandrit

Nuk ndodh shpesh që deputetët e PD-së dhe PS-së të bien në një mendje.   Kjo gjë ka ndodhur në rastin e Visar Zhitit....

Në Shqipëri shtabet e emergjencave civile vazhdojnë operacionet e ndihmave për banorët

Reshjet e shiut kanë vazhduar edhe sot në disa zona të vendit, ndërkohë që Autoriteti Rrugor Shqiptare ka informuar në lidhje me situatën në...

HASAN TAHSINI, BOTOHEN VEPRAT E PANJOHURA TË STAMBOLLIT

TIRANË - Vepra e Hoxha Hasan Tahsinit (1811-1881), këtij personaliteti të shquar shqiptar dhe njëkohësisht drejtues i shquar i Universitetit të Stambollit, në Shqipëri...

Përmbytjet në Shqipëri: 600 familje të evakuuara

Rreth 600 familja janë evakuuar deri më tani nga shtëpitë e përmbytura, një pjesë prej të cilave është detyruar nga autoritete, pavarësisht refuzimit, njoftojnë...

Fatos Lubonja mesazh për shqiptarët e Kosovës

Analisti i njohur nga Shqipëria, Fatos Lubonja ka deklaruar se protestat e fundit në Kosovës kanë pretekst për retorika patriotike. Ai në një prononcim...

Vetëvaret 26-vjeçari, e kishte lënë edhe e fejuara e tretë!

Nuk e përballon dot ndarjen e tretë nga të fejuarat dhe 26 vjeçari i jep fund jetës duke u vetëvarur. Ngjarja ka ndodhur në...

Përmbytjet, Qeveria: Situata është kritike

Në Shqipëri qeveria deklaroi mbrëmë se situata e krijuar për shkak të kushteve të këqija të motit, me rreshje të dendura që cuan në...

Tiranë, vdes një person nga i ftohti

Një person ka gjetur vdekjen në kryeqytet si pasojë e të ftohtit. Në orët e para të mëngjesit të sotëm u dërgua në urgjencë...

“Vepra të turpshme” me një të mitur, pranga 44 vjeçarit

Një 44 vjeçar është vënë në pranga mbrëmjen e djeshme në Laç, pasi akuzohet se ka kryer vepra të turpshme me një djalë të...

Vazhdojnë përmbytjet në jug të Shqipërisë

Përmbytjet në jug të Shqipërisë vazhdojnë të kërcënojnë disa zona.Policia dhe trupat ushtarake kanë evakuuar qindra familje në rrethet e Vlorës, Gjirokastrës dhe Beratit.Shumë...

Të fundit