21.4 C
Pristina
Wednesday, September 27, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Maqedoni

Ahmeti nuk ndjehet i tradhtuar nga Gruevski

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti nuk ndjehet i ofenduar dhe tradhtuar nga partneri i tij në koalicionin Qeverisës, Nikolla Gruevski. Duke...

Nikollova: Shqiptarët e akuzuar nuk janë vrasësit e rastit ,,Monstra”

Aktivistja e sektorit civil Meri Nikollova, nga organizata “Udar” përmes një postimi në Facebook ka bërë një deklaratë shokuese për të arrestuarit në rastin...

Muamed Zekiri: “Ata që miren me fjalimet e Hoxhallarëve punojnë për të njejtën kauzë të Shesheljit”

Kryeredaktori i Televizionit ALSAT - M ka deklaruar se Ata që miren me fjalimet e Hoxhallarëve punojnë për të njejtën kauzë të Shesheljit, Zekiri u...

Maqedoni: Gjendja e përkeqësuar pas reshjeve të dendura

Dëmet e shkaktuara megjithse janë të pallogaritura mendohet të jenë miliona denarë. Reshje të shumta në Maqedoni shkaktuan përmbytje dhe dëme të mëdha në...

Mijëra qytetarë të Tetovës marshuan rrugëve të qytetit kundër ndotjes së ajrit

Mijëra qytetarë të Tetovës të shoqëruar nga profesorë, studentë, mjekë dhe artistë të mbledhur në sheshin “Ilirida” marshuan në shenjë proteste kundër ndotjes së...

SKANDALOZE: Xhemal Ahmeti (Jon Leka) do ti ndalë derset e Hoxhallarëve me shpatë!

Një ndër Islamofobat më të zëshëm shqipfolës Xhemal Ahmeti i cili para disa muaje tha se e ndroi emrin dhe u bë Jon Leka...

Komuna e Çairit uzurpon zyrat e Klubit Elita

Shoqata Qytetare “Klubi Elita” – Shkup reagon ashpër për qasjen e dhunshme e brutale të zyrtarëve të Komunës së Çairit, të prirë nga Rami...

Këshilli i etikës, Prokuroria të mos pengoj publikimin e fakteve

Komisioni për ankesa  në Këshillin e Etikës së gazetarëve të Maqedonisë, shpreh shqetësimin për kumtesën e Prokurorisë ditë më parë ku ndalohet publikimi i...

Lëvizja BESA i përkrah protestat kundër ndotjes së ajrit në Tetovë

Lëvizja BESA ka vendosur t’i përkrah dhe të ftojë mbështetësit që të marrin pjesë në protestat e shoqatës “EcoGuerilla”, të cilat janë planifikuar që...

Maqedonia ka zbuluar një minierë ari

Enti gjeologjik i Maqedonisë ka konfirmuar vlerësimet e mëhershme për rezervat e minierës së arit e të bakrit në komunën Bosilovo. Ky ent ka...

Të fundit